A torna főszervezője, Rózsa Róbert célja egy állandó teniszközpont létrehozása Marosvásárhelyen, amelyhez folyamatos versenyszervezés szükséges. A tervek szerint idén két M25-ös férfi tornát is lebonyolítanak, míg jövőre egy férfi Challenger-versenyt és a mostani W75-ös verseny második kiadását is szeretnék a városba hozni.
A W75 jelzés alatt a szerezhető világkupa pontok számát kell érteni, a győztes ennyivel lesz gazdagabb, ami viszont a világranglista első 200-250 versenyzője között akár 20-30 helynyi előreugrást is jelenthet, ezért lehet vonzó a top 200-as versenyzők számára is.
A március 9. és 16. között zajló tornán 27 ország versenyzői vesznek részt, az első kiemelt a korábbi junior Grand Slam-bajnok, ukrán Daria Snigur.
A verseny egyik kiemelkedő résztvevője a kazah Zarina Diyas is, aki korábban a női világranglista top 50-es mezőnyébe is bekerült. Egyéniben már tornagyőzelmet is szerzett, most pedig két év kihagyás és sérülés után tér vissza a versenyzéshez, hogy ranglistapontokat gyűjtsön, így próbálja újraépíteni magát.
A torna másik figyelemre méltó szereplője a marosvásárhelyi születésű Anamaria Oana Federica, aki idén januárban a 70. volt a junior világranglistán, jelenleg a 83. helyén áll, és szabadkártyával indulhat a hazai közönség előtt.
A mindössze 17 esztendős Federica a Székely Sportnak elmondta, hogy négy éve Bukarestben él, a Steauának versenyez, de nagy örömére szolgál, hogy a rokonai, barátai előtt játszhat. Számára minden egyes ilyen lehetőség egy újabb tapasztalatszerzés a felnőttek világának megismerésében.
Az eseményt a G. E. Palade Egyetem tenisztermében rendezik, az összdíjazás 60 ezer dollár.
A versenyt szervező Intaro jövőre a Forza teniszbázis felújítását is tervezi, amelyet Challenger-szintű versenyek lebonyolítására szeretnének alkalmassá tenni.
Emellett az utánpótlás-nevelésre is nagy hangsúlyt fektetnek, gyerekcsoportokat indítva, hogy biztosítsák a jövő teniszcsillagainak fejlődését.
Rózsa Róbert főszervező elárulta, hogy a pályák méretén kell változtatni, mert jelenleg túl rövid a kifutó az alapvonalak mögött. Ugyanakkor saját lelátókat terveznek beszerezni, de tavaly például teljesen felújították a salakot.
Kolozsvár most már hagyományosan szervezi meg a női WTA 250-es tornát, amely tavaly a legjobb minősítést kapta a világon a hasonló szintű versenyek között.
Rózsa szerint épp ezt az ismertséget kell meglovagolni, a Kincses városba érkező versenyzők közül biztosan lesznek olyanok, akik szívesen jönnek a mindössze 100 km-re található újabb teniszközpontba.
A versenyre a belépés ingyenes a nézők számára, de a beléptetés érkezési sorrendben zajlik majd, a helyek függvényében.
Az eredményeket ezen az oldalon lehet követni.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!