Június 19-én Budapesten, a Modern Táncsportok Magyarországi Szövetsége által megszervezett WDA-versenyen szerepeltek a Step Dance Sportklub táncosai. A világjárvány miatt idén csak európai csapatok vettek részt a bajnokságon – tudtuk meg Páll Gabriellától, a Step Dance Sportklub koreográfusától, aki hozzátette,
először vettek részt ezen a rangos versenyen és rögtön sikerült egy Európa-bajnoki aranyat szerezni.
„A profi gyerek duó kategóriában Lukács Ágnes és Salamon Kata bizonyultak a legjobbnak” – mondta büszkén hazaérkezésük után a táncoktató. Egy nappal később, június 20-án a Debrecen melletti Nyíradonyban, a Revolution Dance Cup elnevezésű versenyen bizonyítottak három produkcióval.
„Nyíradonyból egy arany-, egy kiemelt arany- és egy ezüst díjat hoztunk el az A-kategóriában, azaz a profi táncosok között. Ugyanakkor csapatunk elhozta a profi felnőtt csoportos kategória legjobb díját is. Nagy dolog ez az eredmény, hiszen egy A kategóriában szerzett ezüst sokkal többet jelent mint egy B, vagy amatőr kategóriában megszerzett arany.
– folytatta a koreográfus.
„Itt már a zsűri nem csak a technikát, összhangot, mozgást nézi, szinte már azt figyelik, mit nem tud a táncos” – tette hozzá.
Mindkét versenyen a Survivor, a Heaven és a Soulmates című produkciókat adták elő. Az első kettőt csoportos, felnőtt kategóriában, a harmadikat gyerek/junior duóban mutatta be a Lukács Ágnes – Salamon Kata páros.
A munka pedig nem áll meg, a Step Dance-nél tovább folyik a munka, ősszel újabb versenyek következnek, addig is nyári táborokon vesznek részt a táncosok.
Albert Eszter
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Antal Emőke lett a Miss Balaton királynője. A szatmárnémeti lány a koronát elődjétől, a 2024-ben győztes Bábel Virágtól vehette át.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!