Ehhez meg kell előznie a két ellenfelét, az észak-macedón bajnokot, a TTC Mladost Prilepet, valamint a szerb bronzérmest, az STK Temerint. A hármasból ugyanis csak egy jut a legjobb nyolc mezőnyébe, a döntő tornát június közepén rendezik Csehországban.
Az ISK-SZAK a György Szilárd, Sebastian Loso, Lucian Munteanu hármassal vág neki a sorozatnak – tartalékként Tamás Szabolcs és Sánduly Leventét nevezik. A klub vezetője, edzője, György István elmondta, az erőviszonyok alapján ők a favoritok a továbbjutásra, de ezt be is kell bizonyítani:
A találkozókat szombaton a városi sportcsarnokban rendezik: 11 órától a házigazda a Prileppel kezd, 15 óra 30 perctől a két vendégcsapat játszik egymás ellen, míg 20 órától Udvarhely–Temerin mérkőzést tartanak. A napijegy 25, az esti találkozóra a belépő 15 lejbe kerül.
A Europe Trophy-t az idén indította el a nemzetközi szakszövetség, ez a harmadik számú európai kupakiírás.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
A Háromszéki Ágyúsok támadóját, Részegh Zsoltot a következő szezonban már nem láthatjuk jégkorongozni. A 25 éves csíkszeredai játékos nehéz szívvel búcsúzik, úgy érzi, sok minden maradt benne, de egészsége érdekében nem halogathatta tovább a döntést.
Az egészségügyi minisztérium sürgősségi rendeletet készít elő, amelyik lehetővé tenné az állami intézményeknél alkalmazott orvosok munkaszerződésének felbontását, ha munkaidejükben a magánegészségügyben dolgoznak.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
A tárcavezető szerint az állami sóipari vállalat (Salrom) vezetősége részéről nincs törekvés a helyzet valódi megoldására, a rengeteg állami pénz ellenére lassú a munkavégzés és műszakilag helytelen megoldásokat választottak.
További híreink: elhunyt Kincses Előd, a marosvásárhelyi fekete március nagy tanúja, leégett a Vlegyásza-csúcson levő meteorológiai állomás, és van ahol idén már másodszor virágzik a cseresznye…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!