Benedek Péter súlycsoportjában (44 kg) páratlan számú versenyző indult így ő kiemelt volt, azaz három mérkőzést kellett vívnia a Brăilán lezajlott országos versenyen. Mindhármat idő előtt befejezve nyerte meg. Majlát András (60 kg) négy összecsapáson bokszolt, és ugyancsak mindegyiken döntő fölénnyel győzött.
„Az volt a taktika, hogy úgy bokszoljunk, hogy ne adjunk a pontozóbíróknak lehetőséget, hogy ők döntsék el, hogy ki legyen a győztes. A fiúk ezt tökéletesen hajtották végre. Mind a hét meccsen úgy dolgoztak, ahogy azt megbeszéltük, pontosan teljesítve azt, amit megterveztünk” – fogalmazott az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub érthetően büszke vezetőedzője Huszár Árpád, akit Huszár Dávid edző segített ezen a versenyen is.
Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub sportolói ezzel a sikerrel sporttörténelmi tettet vittek véghez: egy hónapon belül mind Magyarországon, mind Romániában országos bajnokok lettek.
A gyergyószentmiklósi központtal működő EGÖSK szenzációs évet zár:
2021-ben kilenc egyéni bajnoki aranyat és egy csapatbajnoki címet szereztek a két ország versenyein, amihez még 12 ezüst és 15 bronzérem is párosul.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!