Újabb gyergyói bokszsikerek: két bajnoki arany a serdülőknél

Gergely Imre 2021. december 12., 15:08

Benedek Péter és Majlát András is aranyérmet nyert a romániai serdülő (U14-es) ökölvívók országos bajnokságán. Ezzel az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub bokszolói sporttörténelmi tettet vittek véghez: Magyarországon és Romániában is bajnokok lettek.

Az aranyérmes gyergyói ökölvívók és edzőik a brăilai verseny dobogóján Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Benedek Péter súlycsoportjában (44 kg) páratlan számú versenyző indult így ő kiemelt volt, azaz három mérkőzést kellett vívnia a Brăilán lezajlott országos versenyen. Mindhármat idő előtt befejezve nyerte meg. Majlát András (60 kg) négy összecsapáson bokszolt, és ugyancsak mindegyiken döntő fölénnyel győzött.

„Az volt a taktika, hogy úgy bokszoljunk, hogy ne adjunk a pontozóbíróknak lehetőséget, hogy ők döntsék el, hogy ki legyen a győztes. A fiúk ezt tökéletesen hajtották végre. Mind a hét meccsen úgy dolgoztak, ahogy azt megbeszéltük, pontosan teljesítve azt, amit megterveztünk” – fogalmazott az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub érthetően büszke vezetőedzője Huszár Árpád, akit Huszár Dávid edző segített ezen a versenyen is.

Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub sportolói ezzel a sikerrel sporttörténelmi tettet vittek véghez: egy hónapon belül mind Magyarországon, mind Romániában országos bajnokok lettek.

A gyergyószentmiklósi központtal működő EGÖSK szenzációs évet zár:

2021-ben kilenc egyéni bajnoki aranyat és egy csapatbajnoki címet szereztek a két ország versenyein, amihez még 12 ezüst és 15 bronzérem is párosul.