Hirdetés

Újabb Ferrari-diadal, ezúttal Leclerc győzött

A Ferrari remek stratégiát dolgozott ki a futamra, amely Leclerc győzelmével zárult
Fotó: Formula1.com

MTI
2022. július 10., 18:14

Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője nyerte meg a vasárnapi Forma-1-es Osztrák Nagydíjat a spielbergi Red Bull Ringen, és ezzel a sikerrel 38 pontra csökkentette hátrányát a világbajnoki címvédő és az összetett élén álló Max Verstappennel, a Red Bull holland pilótájával szemben.

MTI
2022. július 10., 18:14

A 24 éves Leclerc az idén harmadszor, pályafutása során ötödször diadalmaskodott F1-es viadalon. Verstappen csapatának hazai futamán másodikként ért célba, és megfutotta a verseny leggyorsabb körét is, míg a dobogó alsó fokára a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája állhatott fel.

A Ferrari közel volt a kettős győzelemhez, de a második helyért küzdő Carlos Sainz Jr. versenyautójának motorja 13 körrel a leintés előtt kigyulladt, így a spanyol kénytelen volt feladni a futamot.

A Red Bull istálló hazai futamán kitettek magukért a szervezők, akik már egy órával a futam rajtja előtt különböző színes programokkal, így például légi- és ejtőernyős bemutatóval szórakoztatták a közönséget. A legtöbb néző Verstappennek jött szurkolni, a pálya középső része elé épített Red Bull-tribün például egész hétvégén narancssárgában „úszott”, de az összetettben most is éllovas pilóta drukkerei a teltházas létesítmény más lelátóinak egy-egy részét is a holland nemzeti színbe „öltöztették”.

Hirdetés

A 71 körös száguldás rajtja után nem változott az első három sorrendje, Verstappen az élen maradt, mögötte Leclerc fordult el másodiknak, Sainz pedig megőrizte a harmadik pozíciót.

Leclerc kitartóan üldözte Verstappent, és a holland nem tudott jelentős előnyt kiautózni, a 10. körben pedig már védekeznie kellett a szemmel láthatóan gyorsabb és egyfolytában támadó monacóival szemben. Leclerc aztán a 12. körben szánta el magát a manőverre, a hármas kanyar féktávján nagyon határozottan elment a tehetetlen Verstappen mellett, akit a Red Bull a következő körben a boxba rendelt kerékcserére.

A futamot vezető Leclerc a 26., csapattársa, Sainz pedig a 27. körben állt ki friss abroncsokért, ezzel a vezetés újra Verstappenhez került, őt Leclerc 6.2 másodperces hátránnyal követte. A monacói nagy lendülettel kezdte ledolgozni hátrányát, és néhány kör alatt ismét utolérte Verstappent, akinek nem volt esélye hatékonyan védekezni ellene. A holland versenyző a csapatrádión az autójának kiszámíthatatlan viselkedésére panaszkodott, és a 37. körben ismét a boxba hajtott. Leclerc az élről a 49. körben állt ki új gumikért, és ahogy korábban, úgy ezúttal is követte őt egy körrel később Sainz.

A Ferrari remek stratégiát dolgozott ki a futamra, amely működött is, Verstappen hamarosan kénytelen volt átadni az első helyet Leclerc-nek. A kettős siker viszont nem jött össze az olaszoknak, Sainz alatt ugyanis az 58. körben elfüstölt a Ferrari-motor, ezzel pedig a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton (Mercedes) ölébe hullott a harmadik pozíció.

A másik Mercedest vezető George Russell negyedikként végzett, a pályafutása 100. F1-es versenyét teljesítő Esteban Ocon (Alpine) pedig ötödik lett.

A spielbergi F1-es hétvégére a hivatalos adatok szerint 303 ezer néző látogatott ki.

A világbajnoki idény két hét múlva, Franciaországban folytatódik.

Osztrák Nagydíj, Spielberg (71 kör, 306,452 km, a pontszerzők):

1. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:24:24.312 óra
2. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1.532 másodperc hátrány
3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 41.217 mp h.
4. George Russell (brit, Mercedes) 58.972 mp h.
5. Esteban Ocon (francia, Alpine) 1:08.436 perc h.
6. Mick Schumacher (német, Haas) 1 kör h.
7. Lando Norris (brit, McLaren) 1 kör h.
8. Kevin Magnussen (dán, Haas) 1 kör h.
9. Daniel Ricciardo (brit, McLaren) 1 kör h.
10. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 1 kör h.
leggyorsabb kör: 1:07.275 perc (Verstappen)
pole pozíció: Verstappen

A vb-pontversenyek állása 11 futam után (még 11 van hátra):

Versenyzők:

1. Verstappen 208 pont
2. Leclerc 170
3. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 151
4. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 133
5. Russell 128
6. Hamilton 109
7. Norris 64
8. Ocon 52
9. Valtteri Bottas (finn, Alfa Romeo) 46
10. Alonso 29
11. Magnussen 22
12. Ricciardo 17
13. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 16
14. Sebastian Vettel (német, Aston Martin) 15
15. Schumacher 12
16. Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri) 11
17. Csou Kuan-jü (kínai, Alfa Romeo) 5
18. Alexander Albon (thaiföldi, Williams) 3
19. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin) 3

Csapatok:

1. Red Bull 359 pont
2. Ferrari 303
3. Mercedes 237
4. Alpine 81
5. McLaren 81
6. Alfa Romeo 51
7. Haas 34
8. Alpha Tauri 27
9. Aston Martin 18
10. Williams 3
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Bánhatja a kihagyott helyzeteit az FK Csíkszereda (videóval)

Gól nélküli döntetlent játszott az FC Hermannstadt otthonában az FK Csíkszereda, amely az egy ponttal újabb lépést tett a bennmaradás felé az élvonalbeli bajnokságban.

Szorul a hurok: a riválisok könyörtelenül megbüntették a Sepsi OSK botlását (videóval)

Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.

Székelyhon

Hamar jelentkezett a lottós rekordnyereményért a szerencsés játékos, de mi maradt utána?

Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.

`
Krónika

Orbán Viktor nem ül be a parlamentbe: „rám most a nemzeti oldal újjászervezésében van szükségünk”

Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.

Krónika

Lövöldözni kezdett egy férfi a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, Trumpot kimenekítették

Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Párizsban is megállíthatatlanok voltak a Góbék teqballosai

Mind az öt kategóriában elhódították a trófeát a Góbék Teqball Team sportolói a hétvégén Párizsban rendezett tornán, ahol folytatták idei sikersorozatukat.

Kiesési rangadó, BL-sorsolás, madridi tenisztorna – hétfőn a tévében

Folytatódik a sznúkervébé, olasz és spanyol bajnokik mellett a Szuperligában is lesznek meccsek hétfőn, köztük a Metaloglobus–Slobozia kiesési rangadó. Egy helyen a nap legfontosabb sporteseményei.

A Maior testvérpár hátát nézte a Hargita Rali mezőnye

Az idei szezon első versenyét rögtön győzelemmel ünnepelte Norbert és Francesca Maior, a testvérpár magabiztos sikert aratott a 34. Hargita Ralin. Ezzel az elmúlt hat évben ők a hatodik páros, amely megnyeri a hargitai futamot.

Képernyőn a csíki női focisok, visszavágók a kézi BL-ben – vasárnapi sportműsor

Kolozsváron lép pályára az FK Csíkszereda a női Szuperliga felsőházában, a negyeddöntők visszavágóit játsszák a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Az olasz bajnokságban Milan–Juventus, a román élvonalban Dinamo–Rapid rangadót rendeznek.

Maior növelte előnyét, Tempestini üldözi a Hargita Ralin

Norbert Maior tovább erősítette vezető helyét a 2026-os Hargita Rali Riverside Retail Park összetettjében, de Simone Tempestini továbbra is szorosan tapad rá a szombati nap végén.

Maior és Tempestini külön harca a Hargita Ralin

A 2026-os Hargita Rali Riverside Retail Park első négy gyorsasági szakaszából kettőt megnyert Norbert Maior áll az élen, mögötte szorosan a rekordbajnok Simone Tempestini.

Rengeteg foci, kézilabda és világesemények – nagyüzem szombaton a sportpályákon

Szinte megállás nélkül pörög a sportvilág szombaton: futballrangadók, kézilabda BL-meccsek és világesemények váltják egymást a képernyőkön.

Nagyon szoros csatára van kilátás a Hargita Ralin

Véget ért a 34. Hargita Rali felvezetője, a shakedown, nyolc pilóta is másfél perc alatt teljesítette a farcádi szakaszt. Szombaton reggel a nagyon látványosnak ígérkező Székelypálfalvi szakasszal kezdődik a verseny, igazán szoros csatára van kilátás.

Négy román érem a birkózó Eb-n, Incze Kriszta a negyeddöntőben búcsúzott

Négy érmet szereztek a romániai női birkózók a tiranai Európa-bajnokságon, a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta a negyeddöntőben búcsúzott.

Kiszurkolhatjuk az FK Csíkszereda nagyszebeni győzelmét – pénteken a tévében

A bennmaradás szempontjából kiemelten fontos mérkőzést játszik az FK Csíkszereda, az FC Hermannstadt otthonában küzd a pontokért. Addig számos egyéni sportággal hangolhatunk, később több fővárosi rangadót rendeznek, valamint pályára lép a Real Madrid is.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!