Hirdetés

Újabb ezüstöt hoztak a tengerentúlról a székely teqballosok

Nagyszerűen szerepelt a székely páros Los Angelesben, újabb ezüstöt szereztek
Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

2022. augusztus 29., 12:25

Idén már harmadszor tette próbára magát az Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor páros az Amerikai Egyesült Államokban, a székely duó az eddigi negyedik és második hely mellé egy újabb ezüstöt szereztek Los Angelesben.

2022. augusztus 29., 12:25

Nagyszerűen kezdte a tornát a székelyföldi páros, az első csoportmeccsen egy Los Angeles-i, majd a második összecsapáson egy magyar duót sikerült magabiztosan legyőzniük. Sikerült továbbmenteniük a jó formát az utolsó két csoportütközetre, aminek köszönhetően veretlenül végeztek az első helyen, onnan várhatták a negyeddöntőt.

Itt azonban az eddigi legnehezebb kihívás várt rájuk, ugyanis a világranglista hatodik Frankie Diaz–Andres Berriel kettőssel néztek farkasszemet. A székely fiúknak viszont ez sem okozott gondot, végig fegyelmezetten játszottak, végül pedig 12–4, 12–4 arányban múlták felül őket.

Hirdetés

Ahogyan az lenni szokott, Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor lába az elődöntőben sem remegett meg, a világranglista ötödik Luka Pilic–Dennis Correia ellen is sikerült végig előnyben szerepelniük, a végén pedig 12–5,12–5-re diadalmaskodtak.

•  Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team Galéria

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

A fináléban a Bányik Csaba–Katz Balázs páros volt az ellenfél, amellyel az eddigi legszorosabb meccset játszották az elején. A folytatásban viszont már elléptek a magyarok, két szettben megnyerték a finálét.

Az Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor duó idén már a második ezüstöt zsebelte be Los Angelesben, míg Miami-ban egy negyedik helyet csíptek el.

„Két nappal a verseny előtt érkeztünk, viszont az a tapasztalatunk, hogy Los Angelesben sokkal nehezebben tudunk átállni, mint legutóbb a Keleti parti Miami-ban, ez is sokat számít a jelek szerint. Ennek ellenére az egész versenyen sikerült kihozni a maximális formát és a sorsolás is minket segített, hiszen a csoportban egy európai derbit játszottunk sikerrel véve azt a felcsúti Puskás Akadémia teqballosai ellen, utána viszont csak amerikai válogatottak következtek a döntőig, akiket szettveszteség nélkül tudtunk legyőzni” – értékelt Ilyés Szabolcs a Székelyonnak.

Ezt követően hozzátette azt is, hogy a döntőben a kétszeres világbajnok Bányik Csaba–Katz Balázs páros óriási napot fogott ki és bár korábban győzték már le őket a Jidvei-i nemzetközi torna döntőjében, ezúttal megérdemelten győztek a magyarok.

„Fantasztikus játékot mutattak be, mi pedig elemzünk, dolgozunk tovább és remélhetőleg következőkor már a legutolsó meccset is be fogjuk tudni majd húzni.

Az amerikai versenyünket ismét sikeresnek értékeljük, főleg annak tudatában hogy az első versenynap végén fejeztem be az antibiotikumok szedését egy megbetegedés után, és bár Amerikában még nem nyertünk, idén remélem még összejön, hiszen két nagy versenyre lehet számítani itt 2022-ben”

Hazaérkezésük után nem pihennek, rögtön munkához látnak, ugyanis szeptember közepén Krakkóba utaznak egy tornára, ahol a világ legjobb teqerei lesznek jelen. A Góbék teqball csapata pedig igencsak nagy csapattal vág neki ennek az eseménynek, sok fiatallal a fedélzeten.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Magyar játékos is helyet kapott a román válogatott keretében

Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.

A magyar bajnokkal is találkozik az FK Csíkszereda

Június 26-tól négycsapatos felkészülési tornán vesz részt Dunaszerdahelyen az FK Csíkszereda, ahol a DAC, a Topolya és a magyar bajnok Győri ETO FC is ellenfél lesz. A csapat két nyári edzőtábort tervez, a keretben is jelentős változások körvonalazódnak.

Székelyhon

Kijött a legfrissebb időjárási riasztás pünkösd szombatjának estéig

Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

`
Krónika

Az ezeréves határnál provokálta a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat a román soviniszta vezér

Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.

Krónika

Csíksomlyó nem szavazókör

Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.

Főtér

Felmérés: az RMDSZ úgy kiesne a parlamentből, mint kövér gyerek a vashintából – hírmix

További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.

Ez is érdekelheti

Képernyőn a Galac–Sepsi-SIC futsaldöntő második felvonása – a vasárnapi sportműsor

Visszavághat a szombati vereségért a címvédőnek a Sepsi-SIC a futsaldöntőben, pályán az FK Csíkszereda női csapata és a második osztályozót rendezik a labdarúgó Szuperligában. A kínálatban Forma-1, kézilabda, vízilabda, tenisz és golf is szerepel.

Futsaldöntő, női foci BL-finálé, színes a felhozatal – a szombati sportműsor

A Sepsi-SIC a címvédővel veszi fel a harcot a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjében. Sok focimeccs, kerékpározás, kézilabda, Formula–1, tenisz.

A Kolozsvári CFR meccsével elkezdődik a Szuperliga utolsó fordulója

Hétvégén befejeződik a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszása, a pénteki nyitómérkőzésen a Kolozsvári CFR az FC Argeșt fogadja. Emellett olasz és német foci, tenisz, kerékpározás, rögbi, kézi-, kosár- és vízilabda, valamint golf szerepel a programban.

Passauban remekelt a csíkszeredai malomjátékos

Ezüstérmet szerzett a csíkszeredai Sánta Elemér a németországi Passauban megrendezett malomjáték Európa-bajnokságon. A Penge 204 Malomjáték Klub elnöke és versenyzője pályafutása eddigi legjobb eredményét érte el a rangos nemzetközi mezőnyben.

Focimeccsek, Giro d'Italia, tenisz – a csütörtöki sportműsor

Több tenisztorna is a műsoron, focimeccseket rendeznek világszerte. Újabb versenynap az Olasz kerékpáros körversenyen.

Megnyerte a masters kategóriát a székelyföldi duó az Argeș Ralin

A masters kategória megnyerése mellett több dobogós helyezést is szereztek a székelyföldi versenyzők az országos bajnokság harmadik futamán, az Argeș Ralin.

Két fronton versenyeztek a Csíki Titánok

Két rangos versenyen is tatamira léptek a Csíki Titánok sportolói: a csapat versenyzői Szerbiában és Bukarestben is több értékes helyezést értek el.

Ma este Európa Liga döntő – szerdán a tévében

A labdarúgó Európa Liga döntőjében Isztambulban találkozik a Freiburg és az Aston Villa, folytatódik a Giro d'Italia, eldőlhet a Kolozsvár–Craiova csata a kosárlabda-bajnokság elődöntőjében.

A lelátó lelke: szurkolásról, székely identitásról és hoki-vb-ről Tamás Lászlóval – Helyzetbe hozunk!

Az FK Csíkszereda történelmi szezonjáról, a Sepsi OSK visszatéréséről, a szurkolói kultúráról, a Sportklub idényéről és a magyar hokiválogatott esélyeiről beszélgettünk Tamás „Egér” Lászlóval, a Lokálpatrióták szurkolói csoport vezetőjével.

Több kategóriagyőzelem a Brassó megyei versenyen a csíki tájfutóktól

Nagyszerű eredményekkel zárták a Brassó megyei Roza Vânturilor verseny ötödik futamát a VSK Csíkszereda tájfutói, akik több első és második helyezést is szereztek a különböző pályákon.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!