A különböző korosztályokban és versenyszámokban több mint 1700 asztaliteniszező ragadott ütőt. Az egyéni versenyben Fejér-Konnert a csoportkörben két nagyon sima (a norvég Per Morten Klette és az osztrák Herbert Kafer ellen is 3–0-ra nyert, összesen tíz labdamenetet veszített) és egy szoros meccs után (szetthátrányból fordítva 3–1-re győzött a német Achim Gefeke ellen) lett első.
A főtáblán, a legjobb 64 között újabb német következett, ám Thomas Möllernek sem volt ellenszere Fejér ellen.
A következő körben a svéd Thomas Bennborn viszont megállította a székelyudvarhelyi sportolót.
A párosok versenyében a német Erik Kirstennel az oldalán a csoportkörben 3–0-ra verték a német Stefan Irsen és az angol Luong Phong duót, akárcsak a német Detlef Zemanek–Stefan Schmiedel párost, a norvég Mirza Porobic–Trond Waare Auckland kettőst pedig pedig 3–1-re győzték le.
A főtábla első körében a cseh Otmar Mergenthal–Karel Kepl kettős sem okozott gondot (3–0), majd a nyolcaddöntőben kiélezett csatára kényszerítette a svéd Talis Olausson/Jan Martensson kettős, akiket végig szoros szettekben 3–1-re győztek le. A negyeddöntőben újabb svéd kettős következett, Thomas Bennborn és Johan Mellnas kétszettes hátrányból egyenlített, az utolsó játszmában 12–10-re nyert a Fejér-Konnert–Kirsten páros.
Az elődöntőben is kitartott a jó forma, a dán Karsten Haumann és a finn Jorma Lahtinen is három szettben hajtott fejet. A döntőben egy olasz testvérpáros, Giovanni és Alessandor Bisi volt az ellenfél, amely 11–9-re behúzta az első szettet.
A meccs a folytatásban is kifejezetten szoros volt, Fejér Konnerték nyerték a szetteket, 12–10, 13–11 és 11–9 arányban, így megnyerték az Európa-bajnokságot.
Fejér-Konnert a veteránok világbajnokságán egyéniben ezüst- és bronzérmes, párosban arany- és kétszeres ezüstérmes, míg vegyespárosban aranyérmes volt, az Eb-ken egyéniben bronz-, míg párosban arany- és ezüstérmes, ehhez a sorhoz csatlakozik az újabb aranyérem.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK asztaliteniszcsapatának igazolt játékosa, Lucian Filimon a 40+-os kategóriában egyéniben és párosban is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.
Az egyéni döntőben a német Daniel Schildhauert múlta felül 3–0-ra, míg a páros versenyszámban a francia Julien Pietropaolival az oldalán meg sem álltak a fináléig, ahol a belga Cédric Merchez és a német Maurice Mann alkotta párost győzték le szintén 3–0-ra.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!