Hat sportolóval vett részt a gyergyószentmiklósi központtal működő Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub a Szörvényváron (Turnu Severin) megrendezett U14-es korosztályú ökölvívó Románia Kupán, közülük Búzás Róbert szerepelt a legsikeresebben, aki a tavalyi bronzérme után idén már a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel.
Amint azt Huszár Árpád edző elmondta, nagyon népes mezőny indul ezen a versenyen, egyes súlycsoportokban az aranyérmekért 5, de legalább 4 győzelmet kellett elérniük a sportolóknak.
Az 54 kilós súlycsoportban Búzás Róbert már az első menet első percében befejezte első mérkőzését a 16-os mezőnyben, és nem jelentett gondot számára a győzelem megszerzése a legjobb 8 között és az elődöntőben sem.
A döntőben ugyancsak nem volt kérdés, hogy ki a jobb, Róbert nagy fölénnyel nyert a nagyszalontai Iosif Bordással szemben, és ezzel megszerezte a Románia Kupa aranyérmét.
Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub további versenyzői közül Vajda István és az újonc Szabó Zsolt az 5. helyen zárták a viadalt egy-egy győzelemmel és verséggel, míg a szintén kezdő Fazakas István, Raul Huzuna és Baile Ali nem jutottak be a 8 közé.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!