Újabb aranyérem a gyergyói ökölvívásnak

Gergely Imre 2022. április 19., 12:24

Aranyérmet nyert a gyergyószentmiklósi Búzás Róbert a serdülő (U14-es) ökölvívó Románia Kupán. Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub ezzel egy újabb rangos versenyen gazdagította trófeagyűjteményét.

Búzás Róbert a dobogó legmagasabb fokán, előtte Huszár Árpád edző Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Hat sportolóval vett részt a gyergyószentmiklósi központtal működő Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub a Szörvényváron (Turnu Severin) megrendezett U14-es korosztályú ökölvívó Románia Kupán, közülük Búzás Róbert szerepelt a legsikeresebben, aki a tavalyi bronzérme után idén már a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel.

Amint azt Huszár Árpád edző elmondta, nagyon népes mezőny indul ezen a versenyen, egyes súlycsoportokban az aranyérmekért 5, de legalább 4 győzelmet kellett elérniük a sportolóknak.
Az 54 kilós súlycsoportban Búzás Róbert már az első menet első percében befejezte első mérkőzését a 16-os mezőnyben, és nem jelentett gondot számára a győzelem megszerzése a legjobb 8 között és az elődöntőben sem.

A döntőben ugyancsak nem volt kérdés, hogy ki a jobb, Róbert nagy fölénnyel nyert a nagyszalontai Iosif Bordással szemben, és ezzel megszerezte a Románia Kupa aranyérmét.

Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub további versenyzői közül Vajda István és az újonc Szabó Zsolt az 5. helyen zárták a viadalt egy-egy győzelemmel és verséggel, míg a szintén kezdő Fazakas István, Raul Huzuna és Baile Ali nem jutottak be a 8 közé.