Hirdetés

Új pályával bővül, egy hónap múlva rajt a Hargita Ralin

Maradt a Székelyudvarhely központ a Hargita Ralin
Fotó: RallyPhoto Hunters

2022. március 31., 11:00

Többszörös jubileumra készülnek a Hargita Rali szervezői, hiszen a verseny 40 évvel ezelőtt lett része az országos bajnokságnak, az április 29–30-ai rali lesz a harmincadik kiírás. Továbbá a sporteseményt szervező székelyudvarhelyi Maxx Racing tizedik versenyére készül. Ferencz Csaba főszervező avatott be a részletekbe.

2022. március 31., 11:00

A jubileumi verseny szervezését több probléma is nehezítette. „Váratlanul távozott a főtámogatónk. Ez felborította a korábbi terveinket, hiszen a jelenlegi állapotában névadó nélkül van a rendezvény, emiatt egy kisebb költségvetési hiányban szenvedünk. Szerencsénkre az udvarhelyi önkormányzat és Hargita Megye Tanácsa biztosított minket a segítségéről, továbbá korábbi szponzoraink is mellettünk vannak, így igyekszünk a már megszokott magas színvonalon megszervezni a versenyt” – kezdte a beszélgetést Ferencz Csaba.

Hirdetés

A szervező Maxx Racing elnöke hozzátette, hogy a dolgukat még az is nehezítette, hogy jelenleg korlátozott a régióban és Székelyudvarhelyen található szálláslehetőségek száma, emiatt felvetődött, hogy a Hargita Rali történetében először el kell költöztetni a főhadiszállást Udvarhelyről, de ez végül nem történt meg.

A rali technikai kivitelezése befejeződött, szerdán este hozták nyilvánosságra a 2022-es kiírás versenyszabályzatát. Ferencz Csaba újdonságokról is beszámolt, hiszen idén visszatér a klasszikus bucsini szakasz, amely 29 km-es távjával a romániai bajnokság leghosszabb etapja.

Bevontunk egy új gyorsaságit a körforgásba, amely szerintem Románia egyik legszebb szakasza lesz, természetesen a lövétei mellett: Homoródalmás és Homoródszentmárton között versenyeznek majd. A rali programjából kivettük a patakfalvi gyorsot, ezt két okból tettük. Egyrészt van egy olyan szakasz rajta, ahol nagyon megromlott az út állapota és veszélyesnek ítéltük meg, továbbá így a verseny második napján nem zárjuk le a forgalmat Székelyudvarhely és a Homoród mente között” – vázolta az újdonságokat a főszervező.

Ferencz Csaba főszervező •  Fotó: RallyPhoto Hunters Galéria

Ferencz Csaba főszervező
Fotó: RallyPhoto Hunters

A verseny programja a megszokott lesz. Április 28-án, csütörtökön reggel lezárják Székelyudvarhelyen a Kossuth Lajos utcát és a II. Rákóczi Ferenc utca felső részét. Délben lesz a hivatalos sajtótájékoztató, míg az esti csapatbemutató előtt a művelődési házban megnyitják a Kalandra fel! Budapest–Konstantinápoly Túraút 1912-ben elnevezésű nemzetközi vándorkiállítást.

Április 29-én, pénteken reggel kezdődik a hivatalos teszt, a shakedown szakasz ezúttal is Farcád és Székelyudvarhely között lesz. A mezőny délután indul Parajd felé, teljesítik a bucsini, illetve a libáni gyorsasági szakaszokat. Kora este pedig három év szünet után visszatér a városi szuperspeciális. Szombaton háromszor teljesítik a Homoródalmás–Homoródszentmárton, Szentpál–Karácsonyfalva és Lövéte–Kirulyfürdő gyorsasági szakaszokat. Az idei Hargita Ralin 118,74 km lesz a mért szakasz, míg az összekötő szakaszokkal együtt 501,92 km-t teljesít a mezőny.

A Hargita Rali eseményeit az interneten a rali Facebook-oldalán, illetve a Prima Sport tévéadón is élőben lehet majd követni.

„Idén még nagyobb hangsúlyt fektetünk a biztonságra. A városi gyorson a veszélyesebb helyeket a korlátok mellett betonelemekkel fogjuk megerősíteni, míg a pályákon a hídpadkákat fogjuk még látványosabbá tenni és autógumik kihelyezésével tesszük még biztonságosabbá. Veszélyes az autó- és motorsport, ezért felhívom a szurkolók figyelmét, hogy tartsák majd be a szervezők kéréseit” – mondta.

Az idei rali- és hegyi gyorsasági bajnokságban két székelyudvarhelyi pilótával találkozhatunk: Jakab Attila (C2R2 Max Citroën) és Gál István (Suzuki Swift Sport) a másodosztályban versenyeznek.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Ajánljuk még

Kevin Constantine elhagyta a Sportklubot

Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.

Elhunyt Jenei Imre

Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.

Székelyhon

Emberölési kísérlet miatt négy év letöltendőt kapott az ismert manele-énekes

Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.

`
Krónika

Felpofozott két diáklányt, őrizetbe vették az erdélyi város iskolájának tanárát

Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.

Krónika

Elhunyt Jenei Imre, a román és a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya

88 éves korában szerdán elhunyt Jenei Imre, a román és a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya, aki a Bukaresti Steaua csapatának edzőjeként 1986-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa-kupáját.

Főtér

Volt hírszerző tisztek által vezetett hálózat csempészte volna ki az országból Călin Georgescut – hírmix

További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.

Ez is érdekelheti

Bemutatkozik az új európai sorozatban a romániai hokiválogatott

Élőben közvetítik a tévében a romániai jégkorong-válogatott első mérkőzését a Nemzetek Európai Kupájában, a litvániai tornán pénteken este Ukrajna ellen játszanak. Több egyéni sportág mellett kézilabda és sok focimeccs szerepel a kínálatban.

Nagyszabású nemzetközi karateverseny Háromszéken: érkezik a Saint George Open

Először rendeznek nemzetközi karateversenyt Sepsiszentgyörgyön: a Saint George Open november 22-én a Sepsi Arénában várja Európa legjobb fiatal karatésait. Az előzetesek szerint a szervezők 800 versenyzőt fogadnak hat országból.

Fél szemmel már a hazai világbajnokságra figyelnek a székelyföldi teqballosok

Alig egy hónap maradt hátra a történelmi jelentőségű székelyudvarhelyi teqball-világbajnokság rajtjáig. A következő két hétvégén előbb a hamburgi, majd a szentegyházi tornán hangolnak a székelyföldi sportolók.

Európai kupameccset játszik a Fradi és az FCSB – csütörtökön a tévében

Folytatódik a nemzetközi sznúkerverseny Nanjingban és a női teniszvébé Rijádban, kora este pedig kezdődnek a focimeccsek: az FCSB a Baselhez látogat, a Fradi a Ludogorecet fogadja az Európa Ligában, míg a Craiova Bécsbe utazik.

Kaotikus volt a szezonjuk, mégis helytállt a székelyföldi ralipáros

Norbert és Francesca Maior győzelmével zárult a 2025-ös román ralibajnokság. A székelyföldi Teslovan–Cseh duó a kiváló nyolcadik helyen végzett az Argeș Ralin, amely az idény legszorosabb és leglátványosabb futamait hozta.

Magyarországon a Sepsi-SIC az Európa Kupában, újabb párharcok a Bajnokok Ligájában

Két egyéni mellett több csapatsportágat is követhetünk szerdán a képernyőn: a programból kiemelkedik a Sepsi-SIC magyarországi találkozója a női kosárlabda Európa Kupában, valamint a Bajnokok Ligája több érdekfeszítő párharca.

A Constantine-pletyka és a média felelőssége – Helyzetbe hozunk!

Véget ért a GYHK parádés győzelmi sorozata, közben a hazai játékosok remekelnek az Erste Ligában. Békés kupaderbi és Burleanu Csíkszeredában, buszrongálás Craiován. Itt a Helyzetbe hozunk! legújabb része.

Csíkszeredai fiatal nyerte a fővárosban megrendezett nemzetközi bowlingbajnokságot

Újabb rangos nemzetközi tornát hódított meg a csíkszeredai Balázs-Bécsi Máté: a 2025-ös Bukaresti Nemzetközi Bowling Open döntőjében 226 ponttal győzött, miután az elődöntőből 267 egységgel jutott be a fináléba.

Pályán a Sepsi OSK, csúcsrangadók a Bajnokok Ligájában – a keddi sportműsor

Idegenben lép pályára a Sepsi OSK, amely kedden délután az FC Voluntari ellen folytatná jó sorozatát. A labdarúgó Bajnokok Ligájában csúcsrangadókat rendeznek: a Liverpool a Real Madridot, a PSG pedig a Bayern München-t látja vendégül.

A tengerpartra utazott az FK Csíkszereda – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának odavágója. Az FK Csíkszereda a Konstancai Farul otthonában lép pályára. Az olasz és spanyol focibajnokságok mellett WTA-világbajnokság és sznúker még a felhozatalban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!