Hirdetés

Új fejezet a gyergyószentmiklósi bokszban, nyitás a romániai válogatottak felé

Új fejezet nyílhat a gyergyószentmiklósi ökölvívás életében
Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Egy héten át Gyergyószentmiklós adott otthont a romániai felnőtt és U19-es férfi ökölvívó-válogatott közös edzőtáborának. Ennek keretében új szakmai megállapodás is született, Csiki Róbert és Buzás Róbert is a romániai színeket képviseli mostantól.

A két válogatott összesen 17 sportolóval és hat edzővel érkezett Gyergyószentmiklósra, Godako Sportközpontba, ahol az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub szakembereivel és versenyzőivel közösen végeztek edzésmunkát. A tábor során intenzív szakmai munka zajlott, és a vendégek és a házigazdák is egyetértenek abban, hogy mindkét félnek nagyon hasznos volt ez

A tábor zárásaként látványos sparringmérkőzésekre került sor, ahol a gyergyói és a válogatott kerettag ökölvívók mérték össze tudásukat. A mérkőzések szünetében beszélgettünk George Perțeával, a román ökölvívó-válogatottak szakmai koordinátorával, aki kiemelte, hogy kiváló felkészülési lehetőséget jelentett számukra ez az edzőtábor. „Különösen nagy hatással volt rám az a munka, amelyet Huszár Árpád és csapata végez.

Az itt nevelkedő fiatalok fegyelmezettsége, hozzáállása és munkamorálja ritka a romániai bokszban. Szeretnénk hosszú távon együttműködni, közösen nevelni és küldeni sportolókat Európa-bajnokságokra, világbajnokságokra, és reményeink szerint akár az olimpiai játékokra is”

– fogalmazott.

Hirdetés
•  Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub Galéria

Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Huszár Árpád, az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub vezetője szerint a válogatottak jelenléte megtiszteltetés volt a klub számára.

„Nagyon magas színvonalú szakmai munkát végeztünk ezen a héten. A kubai vezetőedző Alexi Pardo Salazar által képviselt precíz, letisztult szakmai szemlélet közel áll ahhoz az úthoz, amelyet mi is évek óta követünk. Úgy érzem, hogy a közös munka révén a jövőben mi is sokat fejlődhetünk” – árulta el.

A rendezvényen jelen volt Nagy Zoltán polgármester is, aki elismerően szólt a gyergyói ökölvívás eredményeiről.

„Ez újabb fontos visszaigazolása annak a kitartó munkának, amelyet a sportolók és edzőik hosszú évek óta végeznek.

Jó látni, hogy a gyergyói fiatalok tehetsége és teljesítménye egyre nagyobb figyelmet kap. Egyre többen bizonyítják, hogy a nagy célok elérését nem az határozza meg, hogy valaki hol születik, hanem az, hogy mennyi munkát tesz álmai megvalósításába”

– fogalmazott Nagy.

•  Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub Galéria

Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Az elindult együttműködés fontos szakmai eredményt is hozott: eldőlt, hogy Csíki Róbert és Buzás Róbert a következőkben a romániai válogatott színeiben versenyez a nemzetközi viadalokon.

A két ökölvívó nem véletlenül került a romániai szövetség figyelmébe. Csíki Róbert a felnőttek 65 kilogrammos mezőnyében, Buzás Róbert pedig az U19-es korosztály 70 kilogrammos súlycsoportjában nyerte meg a Román Kupát. A következő időszakban Csíki az U23-as Európa-bajnokságra, Buzás pedig az U19-es Európa-bajnokságra és világbajnokságra készül, emellett több nemzetközi tornán is ringbe léphetnek.

•  Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub Galéria

Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Huszár Árpád, az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub vezetője elmondta, a szakmai munka továbbra is változatlanul zajlik Gyergyószentmiklóson, amellett, hogy Huszár Dávid edzővel együtt szerepet vállalnak a válogatott sportolók felkészítésében is.

A gyergyói sportolók jelen lesznek a magyarországi és romániai versenyrendszerben is, igyekeznek minden fontos versenyen részt venni, mindkét országban, amikor nincsenek átfedések a versenynaptárban. Az EGÖSK továbbra is nevel sportolókat a magyar válogatottnak is, így az ötszörös magyar bajnok, kétszeres EB ötödik helyezett Mailát András a magyar válogatottban szerepel a következőkben is.

•  Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub Galéria

Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A bajnok Gyergyói Hoki Klub helyett az ezüstérmes Brassói Corona indul a Kontinentális Kupában

Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.

Pénzügyi átvilágítás a Szuperligában: az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is előkelő helyen

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.

Székelyhon

Tengeri drón robbant fel a konstancai kikötőnél – videóval

Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.

`
Krónika

Halálra sebzett a medve egy fiatal férfit az egyik erdélyi megyében

Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).

Krónika

Magyar vezetője lett az országos restitúciós hatóságnak

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.

Főtér

Távirányítós pumpával lopta a kamionból a gázolajat egy román és egy moldovai sofőr Franciaországban – hírmix

Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.

Ez is érdekelheti

Közösségi sportünnep volt a csíkszeredai futóverseny

Összesen 356-an álltak rajthoz szombaton a csíkszeredai Olimpiai Futóversenyen. Minden résztvevő emlékpólót kapott, a célba érkezőket pedig éremmel jutalmazták a szervezők.

Forma–1, Roland Garros és válogatott meccsek – bőséges a szombati kínálat

A válogatott felkészülési mérkőzések mellett a Forma–1-es Monacói Nagydíj időmérője, a Roland Garros döntői és a női kézilabda Bajnokok Ligája is szerepel a szombati kínálatban.

Hazai környezetben folytathatják menetelésüket a Góbék klasszisai

Ezen a hétvégén Homoródfürdő a házigazdája a Challenger Teqball League újabb versenyének, a tervek szerint szabadtéren rendezik a mérkőzéseket. A házigazda székelyföldi klub sportolói főesélyesek mindhárom kategóriában a végső győzelemre.

Látványos lovastusa versenyre van kilátás Kotormányban

Díjlovaglás, díjugratás és tereppróba szerepel a hétvégi kotormányi regionális lovastusa verseny programjában. A Kavalliera Lovas Klub kétnapos rendezvényén több kategóriában mérik össze tudásukat a versenyzők.

A finneket fogadja a magyar válogatott, elődöntők a Roland Garroson

Hazai pályán játszik barátságos mérkőzést a magyar labdarúgó-válogatott, pénteken este Finnország lesz az ellenfele. A többi felkészülési meccs mellett négy egyéni sportág is képernyőre kerül, köztük a Roland Garros férfi elődöntői.

Versenykörülmények között próbálhatják ki magukat a fiatal úszók Sepsiszentgyörgyön

Szombaton rendezik a Sepsi Swim Cup elnevezésű úszóversenyt Sepsiszentgyörgyön. A Sports & Fun Sport Club és a Sepsi Rekreatív által szervezett eseményen a fiatal úszók több korosztályban és versenyszámban mérhetik össze tudásukat.

Emlékpóló jár az első 400 célba érkezőnek

Futóversennyel ünneplik az Olimpiai Napot szombaton Csíkszeredában. Az első 400 résztvevő emlékpólót kap, a célba érőket pedig éremmel jutalmazzák.

Mozgásba lendül Kézdivásárhely: éjszakai sportünnep kicsiknek-nagyoknak

Első alkalommal csatlakozik Kézdivásárhely a Mozgás Éjszakájához. A céhes városban június 12-én 19 órakor lobban lángra a sportkedv, hajnalig huszonegyféle mozgásformát lehet ingyen kipróbálni.

Roland Garros, felkészülés a vébére és atlétika – csütörtökön a tévében

A labdarúgó-világbajnokságra készülő csapatok közül a svéd, a spanyol és a francia válogatott is pályára lép, folytatódik a magyar futsalbajnokság döntője, a Roland Garroson kialakul a női egyes döntőjének párosítása.

Évadzáró: vb-bennmaradás, svájci élmények és a szezon legnagyobb sikerei – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! első évadának utolsó részében az elit hokivébé kulisszatitkaiba pillantunk be. Szó esik a magyarok bennmaradásáról, a szurkolói élményekről, a székelyek teljesítményéről, valamint a szezon legfontosabb székelyföldi sportsikereiről.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!