Két sportoló képviselte Csíkszeredát a portugáliai Coimbrában, ahol az U18-as korosztály számára rendeztek Európa-kupa versenyt. A két sportolót Albu Botond edző kísérte el az európai földrész legnyugatabbra fekvő országába, ahol mindketten a 73 kg-os súlycsoportban léptek tatamira.
Mihály Hunor (Csíkszeredai ISK, nevelőedzője: Dániel Albert) bronzérmet szerzett, míg Ladó Ákos (VSK Csíkszereda) az előkelő 9. helyen végzett. Ebben a súlycsoportban 46 sportolót neveztek.
Podgoricában, Montenegró fővárosában rendezték meg idén az U15-ös korosztály számára kiírt Balkán-bajnokságot, amelyen Csíkszeredát Sinka Szabolcs és Papp Róbert Flórián, illetve Pantea Kornél tanítványai, a Koka’s és a VSK közös csapata, illetve a Csíkszeredai ISK képviselték.
A csíkiak közül Kopacz Sarolta (63 kg-os súlycsoport, Koka’s és a VSK) első helyen végzett, Balázs Hunor (73 kg, ISK) a 3. helyen zárt, míg Kóka Krisztián (42 kg, Koka’s és a VSK) a 7. lett. Részt vett még Farkas Dávid (42 kg), Magyari Dávid (55 kg) és Barabás Dávid (55 kg), illetve Balogh Péter (50 kg), akik nem értek el ugyan helyezést, de hasznos nemzetközi és válogatottbeli tapasztalattal gazdagodtak.
Románia legjobb felnőtt korosztályú cselgáncsozói Szatmárnémetiben találkoztak, ott zajlottak a Román Kupa, illetve a földharc (ne-waza) országos bajnokság küzdelmei.
A Román Kupán Albu Botond és Papp Róbert Flórián tanítványai közül Szőcs Elemér (81 kg, Csíkszeredai Sportklub) az első, Koncz Botond (100 kg, VSK Csíkszereda) a második, Kocsis Hunor (100 kg, Csíkszeredai Sportklub) és Lajos Orsolya (63 kg, VSK Csíkszereda) a harmadik, míg Radvánszki Szilárd (81 kg, VSK Csíkszereda) az ötödik helyen zárt.
A csíkszeredai nevelésű, jelenleg a CSM Focșani együttesét képviselő Vlad Vișan bajnoki címet nyert a 90 kg-os súlycsoportban, a nők versenyén pedig a háromszéki Balogh Hanna (70 kg) bronzérmet szerzett a Kolozsvári U-CSM-nek.
A földharc-bajnokságon nem a hagyományos dzsúdós súlycsoportokban zajlanak a harcok, de ott is remekeltek a csíkiak: Szőcs Elemér (81 kg) aranyérmes szerzett, Radvánszki Szilárd (81 kg) bronzérmes, Kocsis Hunor (+81 kg) az ötödik helyen végzett, Szász Róbert (66 kg, Csíkszeredai Sportklub) pedig 7. helyen végzett.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!