Március utolsó hétvégéjén Resicabányán rendezték a Sportiskolák és az Iskolás Sportklubok korosztályos országos bajnokságát, a versenyen 15–17 éves birkózók vettek részt. A döntőre kvalifikálni kellett, a szakszövetség négy régiót alakított ki az országban, ezekből súlycsoportonként hárman jutottak tovább. Ez az udvarhelyi ISK-tól tíz sportolónak sikerült, Katona László edző tanítványai közül végül nyolcan léptek szőnyegre, hatan pedig érmesek lettek.
Ezüstérmesek: Oláh Gergő (48 kg), Kacsó Bendegúz (71 kg), Lőrincz Magor (85 kg), Mihály Ákos (92 kg).
Bronzérmesek: Márton Zsolt (48 kg), Lőrincz Balázs (92 kg).
Ötödik helyezettek: Kisfaludi Bence (60 kg), Molnár Attila (60 kg).
A fiúk sokat nem pihenhettek, hiszen a múlt héten már Karácsonkőre utaztak, ahol szerdától vasárnapig rendezték az U15-ös korosztály Román Kupa-küzdelmeit, illetve a csapatbajnokságot.
Az udvarhelyiek a korondi nevelésű gyerekekkel közösen utaztak el erre a rendkívül fontos eseményre, hiszen amellett, hogy a Román Kupa színvonalában felér egy országos bajnoksággal, itt dőlt el, ki fogja képviselni a román válogatottat a Balkán-bajnokságon, majd az ezt követő Európa-bajnokságon.
A szombati megmérettetésen két udvarhelyi sportoló, Fülöp Kristóf (38 kg) és Lőrincz Magor (75 kg) kupagyőztes lett, Kacsó Ábel (44 kg) és Verestóy Árpád (85 kg) bronzérmes,
Bereczi Bálint (38 kg) az ötödik, míg Csíki Zoltán (85 kg) a hetedik lett. Csapat összesítésben a harmadik helyen végzett az ISK. Edzők: Katona László, Katona Zsolt, Balázs Imre, Józsa Gábor és Balázs Zsolt.
Vasárnap pedig új verseny kezdődött, az U15-ös országos csapatbajnokság. Ezen a Székelyudvarhelyi ISK a Marosvásárhelyi ISK-val közös csapattal nevezett be. Az elődöntőben Resicabányát 8–2 arányban gyűrték le, a fináléban a Marosvásárhelyi BSG és a Kolozsvári CSM közös csapata következett. Nagyon kiélezett küzdelemet hozott a döntő, amely 5–5-ös döntetlennel ért véget, így a szerzett pontok döntöttek, ebben 22–21 arányban jobb volt az udvarhelyi és vásárhelyi közös csapat.
A bajnokcsapat tagjai: Fülöp Kristóf, Man Yanis, Kacsó Ábel, Oláh Gergő, Nagy István, Kelemen Márk, Blaga Darius, Kiss Hunor, Lőrincz Magor, Verestóy Árpád, Bereczi Bálint, Karda Szilárd, Csíki Zoltán. Edzők: Katona László és Dragoș Vlad.
Katona László elégedetten foglalta össze az elmúlt időszakot. „Nagyon fontos verseny volt a Román Kupa, két első helyezettünk van, így majd részt vehetnek az Európa-bajnokságon és a Balkán-bajnokságon is.
Most az U17-esek következnek, három hét múlva Buziásfürdőn rendezik meg számukra a Román Kupát és a csapatbajnokságot. Kemény mezőny lesz itt is, a Marosvásárhelyi ISK-val közös csapattal indulunk, és ebben a korosztályban is bajnoki címet akarunk szerezni” – összegzett az edző.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!