Március utolsó hétvégéjén Resicabányán rendezték a Sportiskolák és az Iskolás Sportklubok korosztályos országos bajnokságát, a versenyen 15–17 éves birkózók vettek részt. A döntőre kvalifikálni kellett, a szakszövetség négy régiót alakított ki az országban, ezekből súlycsoportonként hárman jutottak tovább. Ez az udvarhelyi ISK-tól tíz sportolónak sikerült, Katona László edző tanítványai közül végül nyolcan léptek szőnyegre, hatan pedig érmesek lettek.
Ezüstérmesek: Oláh Gergő (48 kg), Kacsó Bendegúz (71 kg), Lőrincz Magor (85 kg), Mihály Ákos (92 kg).
Bronzérmesek: Márton Zsolt (48 kg), Lőrincz Balázs (92 kg).
Ötödik helyezettek: Kisfaludi Bence (60 kg), Molnár Attila (60 kg).
A fiúk sokat nem pihenhettek, hiszen a múlt héten már Karácsonkőre utaztak, ahol szerdától vasárnapig rendezték az U15-ös korosztály Román Kupa-küzdelmeit, illetve a csapatbajnokságot.
Az udvarhelyiek a korondi nevelésű gyerekekkel közösen utaztak el erre a rendkívül fontos eseményre, hiszen amellett, hogy a Román Kupa színvonalában felér egy országos bajnoksággal, itt dőlt el, ki fogja képviselni a román válogatottat a Balkán-bajnokságon, majd az ezt követő Európa-bajnokságon.
A szombati megmérettetésen két udvarhelyi sportoló, Fülöp Kristóf (38 kg) és Lőrincz Magor (75 kg) kupagyőztes lett, Kacsó Ábel (44 kg) és Verestóy Árpád (85 kg) bronzérmes,
Bereczi Bálint (38 kg) az ötödik, míg Csíki Zoltán (85 kg) a hetedik lett. Csapat összesítésben a harmadik helyen végzett az ISK. Edzők: Katona László, Katona Zsolt, Balázs Imre, Józsa Gábor és Balázs Zsolt.
Vasárnap pedig új verseny kezdődött, az U15-ös országos csapatbajnokság. Ezen a Székelyudvarhelyi ISK a Marosvásárhelyi ISK-val közös csapattal nevezett be. Az elődöntőben Resicabányát 8–2 arányban gyűrték le, a fináléban a Marosvásárhelyi BSG és a Kolozsvári CSM közös csapata következett. Nagyon kiélezett küzdelemet hozott a döntő, amely 5–5-ös döntetlennel ért véget, így a szerzett pontok döntöttek, ebben 22–21 arányban jobb volt az udvarhelyi és vásárhelyi közös csapat.
A bajnokcsapat tagjai: Fülöp Kristóf, Man Yanis, Kacsó Ábel, Oláh Gergő, Nagy István, Kelemen Márk, Blaga Darius, Kiss Hunor, Lőrincz Magor, Verestóy Árpád, Bereczi Bálint, Karda Szilárd, Csíki Zoltán. Edzők: Katona László és Dragoș Vlad.
Katona László elégedetten foglalta össze az elmúlt időszakot. „Nagyon fontos verseny volt a Román Kupa, két első helyezettünk van, így majd részt vehetnek az Európa-bajnokságon és a Balkán-bajnokságon is.
Most az U17-esek következnek, három hét múlva Buziásfürdőn rendezik meg számukra a Román Kupát és a csapatbajnokságot. Kemény mezőny lesz itt is, a Marosvásárhelyi ISK-val közös csapattal indulunk, és ebben a korosztályban is bajnoki címet akarunk szerezni” – összegzett az edző.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!