Spártában, a Trifecta világbajnokságon képviselte Toma-Albert Zsuzsanna a Csíkszeredai STG csapatát, Székelyföldet és Romániát, ahonnan kiváló eredménnyel tért haza, világbajnoki 2. helyezéssel korosztályában.
A spártai harcosok kitartása és küzdeni akarása ihlette viadalon 62 ország volt képviselve az Elit-, a korosztályos, a nyílt és a para- kategóriákban. Három nap három versenyszám volt, onnan kapta a Trifecta elnevezést. Három versenyszám, a sprint, a Super a Beast versenyek összesítésével avatnak világbajnokot. A spártai helyszín különös, ikonikus, hiszen a futók a híres Leónidasz király szobra előtt fejezik be a versenyt, tisztelegve a spártai hagyományok előtt.
Toma Albert Zsuzsanna mind a három távot kiválóan teljesítette, a sprinten 49:36 perces időeredménnyel második lett korosztályában, a Super-próbán 1 óra 22:13 perccel szintén második helyezést ért el, a Beast próbán pedig 3 óra 31:41 perces időeredménnyel negyedik lett – ami összesítésben 5 óra 43:31 percet és ezüstérmet jelentett korosztályában.
„Óriási élmény volt ott lenni és legjobbakkal felvenni a harcot, velük versenyezni. Végtelenül hálás vagyok érte, hiszen már azzal nyertem, hogy ott lehettem. A sprint (7 km+20 akadály) futammal kezdtünk, viszonylag rövid és gyors pálya. Ez jól ment és az akadályokat is sikeresen vettem, így nagy meglepetésemre a másodikként futottam be. Második nap a Super próba (12 km+25 akadály) következett, ahol fáradtabb lábakkal, de újra a dobogó második helyére állhattam. A Beast versenyszám (26 km+30 akadály) következett a harmadik napon, ahol már minden volt: nehéz lábak, mentális és fizikális fáradtság, száraz-meleg levegő, komfortzónán kívüli állapot, amikor már minden lépés fájdalmas, de igen is teszed egyiket a másik után, mert ezt az utat választottam, ezért dolgoztam, hogy itt lehessek és végig csináljam.
– osztotta meg élményeit Albert Toma Zsuzsanna.
Sok helyzetet elpuskázott a sepsiszentgyörgyi együttes saját közönsége előtt. A Besztercei Gloria egy ajándékba kapott góllal kiegyenlített, így pontokat hullajtott a háromszéki gárda.
Székely rangadót rendeznek kedden, október 28-án a labdarúgó Román Kupában: az FK Csíkszereda a Sepsi OSK-t fogadja. A hazaiak győzelmet remélnek, és hét ponttal reális esélyt látnak a továbbjutásra. A belépőket hétfőn délután kezdik értékesíteni.
Balesetben hunyt el egy gyergyószentmiklósi édesapa vasárnap, özvegyen maradt felesége pedig intenzív osztályon fekszik, miután életmentő műtétet végeztek el rajta. Őt két kislány várja haza. Az összetört család megsegítésére adománygyűjtést szerveznek.
Ilie Bolojan miniszterelnököt többen kifütyülték szombaton Nagykárolyban, a román hadsereg napján szervezett katonai ünnepségen mondott beszéde alatt, illetve azt követően is. A csendőrség büntetéseket osztott ki a rendezvényen.
A meteorológusok szerint a sarkvidéki eredetű hideg légtömeg, az úgynevezett poláris örvény Európa felé tart, és a következő hetekben jelentős lehűlést hozhat.
Úgy néz ki, kivonul Romániából a Carrefour. Továbbá: irdatlan mennyiségű száraztésztát importálunk feleslegesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!