346 kilométer speciálszakasz és 155 kilométer összekötő adta a csütörtöki Bisha körüli hurokszakasz versersenytávját. A mért rész közel felét homokon jelölték ki a szervezők, ennek fele dűnéket takart, nem véletlenül tartottak a versenyzők az utolsó előtti naptól is.
Az autós mezőnyben az Audi megint nagyot ment. Nemcsak Sainz győzelmének örülhetnek, hanem Ekström harmadik és Peterhansel hatodik helye is olyan eredmény, amire 2023-ban bátran építhetnek. A második helyen Lucio Alvarez érkezett a Toyotával, három percet kapott Sainztól.
Nasser Al-Attiyah a célban még annak örült, hogy nyolcadik helyével csak négy percet veszített a hetedik Loebhöz képest, de a francia sebességtúllépésért kapott öt perc büntetést, így helyet cseréltek. Ezzel Al-Attiyah előnye egy perccel nőtt az összetettben. A zárónap 164 kilométeres mért szakaszára 33 perc 19 másodperc előnnyel indul. Mivel a Dakarról van szó, fogalmazzunk úgy, hogy jó eséllyel elég lesz a győzelemhez.
A motorosoknál nem lehet még csak jósolni sem, ugyanis megint megkavarodott a mezőny. Kevin Benavides nyert ugyan, de Sunderland csak 4 másodperccel volt lassabb. A korán rajtolók nagyon megjárták, Van Beveren csak 15. lett és 21 percet veszített, ezzel nem csak az első helyet bukta, hanem a negyedikig csúszott vissza. Sunderland vezet, majd hét perc az előnye Quintanilla előtt, Walkner pedig a harmadik 23 másodpercre van Quintanillától.
Gyenes Emánuel negyvenkettedik helyen zárt a motorosoknál, összetettben ezzel a negyvenedik, míg a Motul kategóriában a hatodik lett, összetettben itt az ötödik helyen áll.
A kamionoknál talán nem meglepetés a Kamaz siker. Nikolaev nyert, Karginov és Sotnikov előtt.
                        Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
                        Ritkán látni ekkora adminisztrációs hibát profi szinten: a Bákói FC szombaton olyan játékost küldött pályára a Sellenberk ellen, aki nem szerepelt a jegyzőkönyvben. A vendégek óvást nyújtottak be, és várhatóan 3–0-val megkapják a találkozót.
                        Lakóház gyulladt ki Székelyvarságon szombat este, egy 93 éves nő életét vesztette a tűzesetben.
                        Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.
                        Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
                        Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!