Miközben a 2. ligás együttesek többsége már elkezdte a felkészülést a bajnokság februári folytatására, addig az ASA-nál teljes a bizonytalanság, hiszen még csapatgyülekezőt sem tartottak, sőt nagy valószínűséggel ezt nem is teszik meg.
A klubnál a legtöbben már feladták a „küzdelmet”, mint ahogyan Cristian Chertes klubigazgató is, aki megkeresésünkre annyit mondott, már nem foglalkozik az ASA ügyeivel, illetve, hogy minden a pénteki döntéstől függ, de szerinte nem folytatják a bajnokságot.
Ugyanezen a véleményen van az együttes gyerek- és ifjúsági csoportjainak vezetője, a klubnál még tevékenykedő Alexandru Andrași is, szerinte ugyanis nincs esély a csapat megmentésére.
Tőle megtudtuk, hogy az eltelt időszakban abszolút semmit nem terveztek a csapat felkészülési programjával kapcsolatban, sőt a játékosok nagy része kész távozni, és más szerződések után néz.
Köztük van a csapatkapitány, Robert Candrea is, aki a Liga2.ro portálnak úgy nyilatkozott, a vezetőség semmiről nem tájékoztatta őket, hogy mi történhet a folytatásban. A 22 éves hátvéd elmondta, sok fizetéssel tartozik neki a klub, és nem hiszi, hogy a jövőben bármennyit is megkaphat ebből.
Candrea sokkal inkább a távozásban gondolkodik, főleg, hogy öt másodosztályú együttes is leigazolná, ő azonban egyelőre még várja az esetleges élvonalbeli vagy külföldi alsóbb osztályú ajánlatokat.
Arra a kérdésünkre, hogy az utolsó pillanatban nem számítanak-e csodára a klub megmentését illetően, Alexandru Andrași elmondta, hogy „a csodák karácsonykor elmúltak”, és ha eddig nem érkezett senki, aki felvállalná a csapat adósságait, nem hiszi, hogy végül akadna ilyen tehetős üzletember.
Ráadásul a klub nem fizette ki az utolsó hazai, a Foresta Suceava elleni meccsének jákékvezetői díját, így huszonegy fordulót követően a 2. liga 8. helyén álló csapat találkozóját egyelőre nem ütemezték be a következő fordulóban,
és nagy valószínűséggel már nem is játssza le a Nagyváradi Luceafărul elleni mérkőzését.
Mint ismert, a Maros Megyei Törvényszék október közepén első fokon kimondta az ASA csődjét. Miután a klub fellebbezett a döntés ellen, a Marosvásárhelyi Ítélőtábla felfüggesztette a csődbe jutásáról szóló határozatot, így a csapat már nem volt felszámolás alatt, és folytathatta a bajnokságot.
A másodfokú tárgyalás időpontját január 12-re, péntekre időzítették, amikor végleges döntés születik az utóbbi években rendszerint az élvonalban menetelő együttes ügyében.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!