Történelmi román úszóarany Budapesten

Székely Sport 2022. június 20., 19:42 utolsó módosítás: 2022. június 20., 19:49

David Popovici világbajnoki címet nyert 200 méteres gyorsúszásban a budapesti vizes világbajnokságon. Sikerével ő lett az első férfi úszó a román történelemben, aki aranyérmet szerzett világversenyen.

Hatalmasat úszott David Popovici Fotó: MTI/Kovács Tamás

A hétfő kora esti döntőben a Bukaresti Dinamo alig 17 éves sportolója féltávnál a második helyen fordult, a futam második részében azonban elképesztő tempót diktált, és végül nagy különbséggel, 1.43:21 másodperces idejével, junior világcsúccsal nyert a másodikként célba ért dél-koreai Sunwoo Hwang és a harmadik brit Tom Dean előtt.

David Popovici Románia első érmese és első felnőtt világbajnoka férfiúszásban, illetve a harmadik sportoló, aki aranyérmet szerzett az országnak Tamara Costache (arany 50 m gyorsúszásban, 1986-ban Madridban) és Diana Mocanu (arany 200 m háton, 2001-ben Fukuokában) után. Romániának 21 év szünet után ez az első világbajnoki aranyérme 50 méteres medencében a felnőttek között.