Vári Attila, a Magyar Vízilabda-szövetség elnöke a sajtótájékoztatón elmondta, hogy az elnökség egyhangúlag jóváhagyta a kapitányok névsorát. „Nagy verseny volt a csapatba kerülésért, igyekeztünk megszűrni a legjobb tizenhármat” – mondta Märcz Tamás, a férfiak szövetségi kapitánya.
„Kétség nem férhet hozzá, hogy ez a legjobb tizenhárom játékos, és biztos vagyok benne, hogy szép eredményt érünk el” – mondta Bíró Attila, a női válogatott szövetségi kapitánya.
A férfi válogatott kerete: Nagy Viktor, Vogel Soma – kapusok, Mezei Tamás, Hárai Balázs, Vámos Márton, Zalánki Gergő, Erdélyi Balázs, Varga Dénes, Manhercz Krisztián, Pásztor Mátyás, Hosnyánszky Norbert, Jansik Szilárd, Angyal Dániel – mezőnyjátékosok. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás.
A női válogatott kerete: Magyari Alda, Gangl Edina – kapusok, Keszthelyi Rita, Gurisatti Gréta, Szilágyi Dorottya, Parkes Rebecca, Gyöngyösi Anikó, Ribanszka Natasa, Szűcs Gabriella, Leimeter Dóra, Vályi Vanda, Garda Krisztina, Illés Anna – mezőnyjátékosok. Szövetségi kapitány: Bíró Attila.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!