A tavalyi bronzérmes jól indította a Bukarestben rendezett tornát, két 3–0-s győzelemmel. Utána következett a Bukaresti Steaua elleni rangadó. Itt a fővárosiak remek napot fogtak ki, nem sok esélyt adtak a székelyföldieknek.
Ezt követően a György Szilárd, Sebastian Loso, Tamás Szabolcs és Sánduly Levente által alkotott együttes csak 3–2-es összecsapásokat játszott – azaz, minden párharc az utolsó körben dőlt el.
Hármat, köztük az ezüstérmes Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC ellenit megnyertek, a legutolsó meccsen viszont az újonc Besztercével szemben alulmaradtak.
„Rendkívül megerőltető volt számunkra mind fizikailag, mind pedig szellemileg ez a meccsmaraton. A legutolsó vereség ezeknek a számlájára írható.
Mindenki nagyon akart, odatette magát, egymásért küzdöttünk. A mezőny nagyon kiegyensúlyozott lett, az első hat helyezett klub között nagyon kicsi, vagy nincs is különbség. A szemünk előtt az lobog, hogy idén az aranyérmet szerezzük meg” – összegzett a Székely Sport felkeresésére György Szilárd, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK edző-játékosa.
A fiúk számára nem lesz hosszú a pihenő, a Bajnokok Ligája csoportkörére készülnek, melyet jövő hétvégén játszanak Lengyelországban.
A Szuperliga alapszakaszának második felvonását tavasszal rendezik.
Férfi asztalitenisz Szuperliga, őszi teremtorna
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK eredményei:
3–0 az Újszentessel,
3–0 a Konstancával,
0–3 a Bukaresti Steauával,
3–2 a Craiovával,
3–2 a Focșani-al,
3–2 a Sepsiszentgyöggyel,
2–3 a Besztercével.
Az élboly:
1. Sepsiszentgyörgy 13 pont,
2. Steaua 13,
3. Beszterce 12,
4. Székelyudvarhely 12.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!