A nyílt szekcióban a legjobb, előzetesen kilencedikként rangsorolt magyar egység 16 ponttal zárt, és a 7-13. helyen állók között az úgynevezett Sonnborn-Berger pontszámítás döntött, amely azt veszi figyelembe, melyik csapat ért el erősebb ellenféllel szemben jobb eredményt. Ez alapján a magyarok összesítésben a 11. helyen végeztek.
„Szakmailag elégedett vagyok, mert mindenki kihozta magából a maximumot. Sikerült bizonyítani, hogy a legjobbak közé tartozunk. Persze, a végeredmény végül némi csalódást jelent.
– értékelt az MTI-nek Ács Péter szövetségi kapitány.
A nőknél az elrontott befejezés ellenére elégedetten értékelt Fodor Tamás szövetségi kapitány. Úgy vélte, összességében jó teljesítményt nyújtott a csapata, amely a kiemelési számának megfelelő 14. helyen zárt 15 ponttal.
A magyar női csapat utolsó, spanyolok elleni találkozóján a becsület fél pontját a székelyudvarhelyi születésű Lázárné Varga Szidónia vívta ki, de a csapat így is kicsúszott a legjobb tízből a vereség miatt.
Az aranyérmet a férfi nyílt versenyben és a nőknél is India szerezte meg. A romániai férfi válogatott a 17. helyen végzett, a női pedig a 28. lett. A svájci rendszerű, 11 fordulós sakkolimpián a nyílt szekcióban 196, a nőknél pedig 184 csapat ült asztalhoz.
Sakkolimpia, Budapest, 11. (utolsó) forduló:
Férfiak:
Spanyolország–Magyarország 2:2, Magyarország B–Fülöp-szigetek 3:1, Magyarország U25–Ausztria 1.5:2.5 és Románia–Moldova Köztársaság 2:2.
A végeredmény: 1. India 21 pont, 2. Egyesült Államok 17 (395), 3. Üzbegisztán 17 (387), ... 11. Magyarország 16, ... 17. Románia 15 ... 33. Magyarország B 14, ... 64. Magyarország U25-ös csapat 12.
Nők:
Magyarország–Spanyolország 0.5:3.5, Magyarország U25–Magyarország B csapata 0.5:3.5 és Ukrajna–Románia 3.5:0.5.
A végeredmény: 1. India 19, 2. Kazahsztán 18, 3. Egyesült Államok 17, ... 14. Magyarország 15 ... 28. Románia 14 ... 29. Magyarország B 14, ... 65. Magyarország U25-ös csapat 12.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!