Részvétel szempontjából minden idők második legnépesebb csíkszeredai úszóversenye lesz hétvégén – tudtuk meg Trandafir Norberttől, a Csíkszereda Kupa főszervezőjétől. Az eseményt felvezető, a Csíki Csobbanónál megtartott sajtótájékoztatón a három olimpián induló, két számban (50 m gyorsúszás, 50 m pillangó) román csúcstartó Trandafir elmondta, hogy Románia és a Moldova Köztársaság 31 klubja nevezett be a székelyföldi versenyre.
„Kétnapos viadal lesz, szombaton és vasárnap is reggeltől estik zajlanak majd a versenyszámok, a kiírásban mind a négy úszásnem (a mell-, a hát-, a pillangó- és a gyorsúszás) szerepel, a hosszabb távok (a 400, a 800 és az 1500 m) nem lesznek benne a programban, ahogy a váltók sem, mert nem fértünk volna bele az időbe. A versenyt az U8-as korosztálytól a felnőttekig, a nyílt kategóriáig írtuk ki” – mondta el Trandafir Norbert.
Ott van például a futófesztivál, amelyhez hasonlót egyre több városban rendeznek, elkapták annak az ízét, próbálnak a miénkhez hasonlót rendezni, ami újabb kihívások elé tesz” – nyilatkozta Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a sajtótájékoztatón.
Helyi sportolóknak is lehet szurkolni. Megtudtuk, hogy a két helyi klub, a VSK Csíkszereda és a 4Seasons SK 30 sportolója áll rajthoz a Csíki Csobbanóban a hétvégi vetélkedőn. A Csíkszeredai Városháza és a Sprint Team 88 Sportklub által szervezett versenyre a nézők belépése ingyenes.
Elhangzott az is, hogy december közepén ifjúsági rövidpályás országos bajnokságnak ad majd otthont a Csíki Csobbanó.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.
Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!