Több csíki dobogós az országos tekvandóbajnokságon

Dobos László 2021. április 20., 13:42

A Román WT Tekvandószövetség Bukarestben rendezte meg a sportág országos bajnokságát a gyermek- és az ifjúsági korosztályoknak. A Csíki Titánok csapata 21 versenyzővel vett részt a megmérettetésen és közülük 17-en érmet szereztek.

A Csík Titánok csapata Bukarestben Fotó: Csíki Titánok

A Dombi Gyula edző által felkészített sportolók egy arany-, három ezüst- és 13 bronzérmet szereztek a román fővárosban.

„A megszokott verseny körülményekhez képest ez picit másabb volt, különlegesebb. Több nap alatt szervezték meg a versenyt, így biztosítva volt az hogy ne legyen tömeg, ne legyen sok sportoló egy helyen, egy helyszínen.

Összességében nagyon jól teljesítettek a csíki sportolók, több kategória döntőjében az én sportolóim szerepeltek. Mindenki nagyon odatette magát. Volt pár versenyzőnk, akiknek most volt az első versenyük, most dobtuk be a mély vízbe, de ők s nagyon jól teljesítettek"

– nyilatkozta a csapat vezetője.

Fotó: Csíki Titánok

A Titánok eredményei:

1. hely: Dombi Patrik (gyerek 1 korosztály, –25 kg-os súlycsoport).
2 hely: Szilágyi Örs (gyerek 1, –30 kg), Juhász Anett (kisifjúsági, +40 kg), Cibi Viktor (serdülő, –65 kg).
3. hely: Dénes Alexandra (gyerek 2, –25 kg), Demián Dóra (gyerek 1, –30 kg), Demián Sára (kisifjúsági, –40 kg), Munteanu Dávid (kisifjúsági, –40 kg), Tamás Örs (kisifjúsági, –40 kg), Antal Szidónia (serdülő, –51 kg), Kislaki Kristóf (serdülő, –45 kg), Petroni Astrid (serdülő, –41 kg), Fejér Magor (serdülő, –41 kg), Szentes László (serdülő, –49 kg), Nyírő Richárd (kisifjúsági, –35 kg), Balla Hunor (serdülő, –53 kg) és Balla Hanna (serdülő, –47 kg).
4. hely: Tódor Zalán (kisifjúsági, +40 kg), Daróczi Dominik –(kisifjúsági, +40 kg) és Kurkó Előd (gyerek 1, –30 kg).
5. hely: Daniel Cantea (kisifjúsági, +40 kg).

Csapatösszesítésben a Titánok az 5. helyet szerezték meg.