Hirdetés

Tizennégy év után van újra magyar negyeddöntős Grand Slam-tornán

Leküzdötte toptízes ellenfelét, legközelebb a világelsővel találkozik Wimbledonban
Fotó: Fucsovics Márton/Facebook

MTI
2021. július 05., 18:13

Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott a wimbledoni teniszbajnokságon, miután hétfőn öt játszmában legyőzte az orosz Andrej Rubljovot. A magyar teniszezők közül legutóbb Szávay Ágnes mutatott be hasonló menetelést a 2007-es US Openen.

MTI
2021. július 05., 18:13

A világranglistán 48. helyezett magyar teniszező és ötödik helyen kiemelt orosz riválisa idén ötödször, az elmúlt egy évben pedig már hatodik alkalommal került szembe egymással, igaz, Dohában Fucsovics nem állt ki a mérkőzésre. Az elmúlt időszakban nem sok babér termett a nyíregyházi teniszezőnek, ugyanis Rubljov legutóbbi négy lejátszott mérkőzésük mindegyikét megnyerte, az utolsó kettőt simán.

Hirdetés

Grand Slam-tornán tavaly ősszel a Roland Garroson találkoztak, akkor Rubljov négy játszmában győzött. Fucsovics korábban kétszer nyert riválisa ellen: 2017-ben a Davis Kupa világcsoportba jutásért vívott sorsdöntő találkozón 3:2-re, a 2016-os barcelonai viadal selejtezőjében pedig 2:1-re.

Nyolcadik csörtéjükön a magyar játékos nagyszerűen kezdett, azonnal brékelt, és mivel adogatóként végig magabiztosan és taktikusan teniszezett, a szett végén bemutatott újabb fogadósikerrel magabiztosan került előnybe.

A második szettre magára talált a világranglistán hetedik orosz játékos, fogadóként egyre hatékonyabban játszott, és 1:1-nél a mérkőzés során először el is vette Fucsovics szerváját. A magyarnak ugyan 2:3-nál négy bréklabdája volt, de Rubljov nagyszerű szervákkal ezeket mind hárította, majd kisvártatva kiegyenlítette az összetett állást.

A harmadik felvonásból egyetlen játékot tudtak lejátszani, amikor elkezdett szemerkélni az eső, azonban néhány perces kényszerpihenőt követően folytatni tudták a mérkőzést. Fucsovics adogatóként újfent magabiztos teljesítményt nyújtott, de mivel Rubljov is alig hibázott a szervái mögött, 4:4-ig fej fej mellett haladtak. Ekkor a magyar játékos négyet rontott, közte egy kettőshibája is volt, riválisa pedig a megingást kihasználva megfordította a találkozót.

A negyedik szett elején Fucsovics rögtön el tudta venni Rubljov adogatását, és mivel az orosz játékos rengeteget hibázott, a 29 éves magyar játékot sem veszítve besöpörte a játszmát.

A döntő felvonás sorozatban a hetedik, a nyolcadik, majd a kilencedik megnyert Fucsovics-játékkal kezdődött: a magyar teniszező tenyeressel és fonákkal is nyerőket ütött, Rubljov pedig csak kereste korábbi önmagát, szemmel láthatóan alig akarta elhinni, ami történik.

Fucsovics 3:0-s vezetését követően az orosz rivális előbb hozta a saját adogatójátékát, majd brékelt, egyenlítenie azonban nem sikerült, mert adogatóként újfent gyengén teljesített.

A magyar teniszezőnek így még két szervajátékra volt szüksége a sikerhez: az elsőt könnyedén hozta, a másodikban ugyanakkor az utolsó pontig egyetlen első adogatása sem volt jó, így Rubljov bréklabdáig is eljutott.

Fucsovics ezt egy hosszú labdamenetben hárította, mérkőzéslabdához jutott, majd egy testre menő első szervával megnyerte a 2 óra 44 perces összecsapást.

Magyar teniszező legutóbb Szávay Ágnes révén a 2007-es amerikai nyílt bajnokságon játszhatott negyeddöntőt Grand Slam-tornán, a férfiaknál Gulyás István 1971-ben, Taróczy Balázs pedig 1976-ban és 1981-ben a Roland Garroson jutott egyesben a legjobb nyolc közé.

Fucsovicsra a nyolc között a világelső Novak Djokovic vár majd szerdán.

Wimbledoni tenisztorna, nyolcaddöntő, férfi egyes
Fucsovics Márton-Andrej Rubljov (orosz, 5.) 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Elhunyt Mircea Lucescu

Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.

Új korszak kezdődik a Hargita Rali történetében, jelentős változásokkal jön az idei kiírás

Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.

Székelyhon

Utcai politizálásból pofozkodás Sepsiszentgyörgyön

Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.

`
Krónika

„Ha valami változik, majd szólok”. Kelemen Hunor a Fidesz támogatásáról, az országgyűlési választások tétjéről

Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.

Krónika

Orbán Viktor a külhoni magyaroknak: egyetlen szavazaton múlhat, merre fordul Magyarország

Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.

Főtér

Egy lejes busz- és villamosjegy? Fogd meg a söröm, mondta egy erdélyi város – hírmix

Fatolvajok vertek meg két erdészt, testkamerákat sürget a környezetvédelmi miniszter. Meleg lesz a hétvégén, de készüljünk fel az újabb hűvös időre a jövő hét közepétől.

Ez is érdekelheti

A svéd asztalitenisz ifiválogatottal edzőtáborozik a székelyudvarhelyi csapat

Egy hétig Székelyudvarhelyre érkezett a svéd U13-as és U15-ös fiú asztalitenisz-válogatott, a helyi ISK hasonló korosztályú együttesével tartanak közös edzéseket.

Élőben az Erste Liga döntője, a kézi BL és az Európa Liga – csütörtökön a tévében

Elkezdődik a várva várt döntő az Erste Ligában a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub között, a labdarúgó Európa Ligában és a Konferencia Ligában a negyeddöntő első mérkőzéseit játsszák, a kézilabda BL-ben a playoffban szerepel a Veszprém.

Sérülten is aranyra tör a székely világelső

Nemrég az egyik edzésen sérülést szenvedett a Góbék Teqball Team klasszisa. Györgydeák Apor felépülése jól halad, a tornagyőzelemért áll asztalhoz a hétvégi brüsszeli versenyen.

Jön a történelmi Erste Liga-döntő, kiélezett csaták minden fronton – Helyzetbe hozunk!

Erdélyi fináléval folytatódik az Erste Liga, miközben az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is kulcsmeccseket vív. A Helyzetbe hozunk! legújabb részében a legfontosabb hokis, focis és futsalos történéseket vettük górcső alá.

Új korszak kezdődik a Hargita Rali történetében, jelentős változásokkal jön az idei kiírás

Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.

PSG–Liverpool és Barca–Atlético, kézi BL – a szerdai sportműsor

Újabb két negyeddöntőt rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A női kézilabdázóknál mind a magyar, mind a román válogatott mérkőzést játszik. A Szeged a legjobb nyolc közé juthat.

Világkupán remekelt, itthon aranyérmet gyűjtött be a székelyudvarhelyi asztaliteniszező

Kiemelkedő időszakon van túl Toró Dávid, a székelyudvarhelyi fiatal asztaliteniszező a nemzetközi és a hazai porondon is dobogóra állt az elmúlt napokban.

Real Madrid–Bayern München sztárpárharc kedden a BL-negyeddöntőben

Következnek a negyeddöntők a labdarúgó Bajnokok Ligájában, kedden este a Real Madrid és a Bayern München csap össze a párharc első mérkőzésén. A másik találkozón a Sporting és az Arsenal játszik, a műsorban még két egyéni és három csapatsportág található.

Két aranyéremmel tette le a névjegyét a Román Kupában a Godako

Csiki Róbert első felnőtt országos aranyérmét szerezte meg, Buzás Róbert pedig az U19-es korosztályban utasította maga mögé a teljes mezőnyt. Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub látványos teljesítményt tett le az asztalra.

Fiatalítás, rövid felkészülés, komoly célok: kezdődik a világkupa a magyar vízilabda-válogatottnak

Hétfőn kezdi szereplését a férfi vízilabda-válogatott a világkupa selejtezőjében, ahol az A-csoportban sorrendben Görögország, Hollandia és Szerbia vár a csapatra. A torna nemcsak az eredmények, hanem a jövő építése szempontjából is kiemelt jelentőségű.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!