Tizenhét éremmel tértek haza Ciprusról a sepsiszentgyörgyi karatékák

Sebestyén Ervin 2024. március 06., 15:48

Ciprus fővárosában rendezték meg a Nicosia Open elnevezésű karateversenyt, a hétvégi tornán 14 sportoló képviselte a Sepsiszentgyörgyi Sport-All SC-t, illetve Székelyföldet.

Kiválóan teljesített mindenki Cipruson Fotó: Sport-All Sport Club

Az eseményen összesen 745 karatéka lépett tatamira, ebből tizennégyen az MTK Budapest sepsiszentgyörgyi műhelyét képviselték mind egyéni, mind csapat kategóriában. A fiatal sportolókat Virág András edző készítette fel, ráadásul kivétel nélkül mindenkinek sikerült dobogós helyezést elérnie, így összesen 7 arany-, 3 ezüst- és 7 bronzérmet szereztek Nicosiában.

„Egy nagyon szépen megszervezett, jó hangulatú verseny volt, ahol a bíráskodás is korrekten zajlott. Sportolóink számára egy nagyszerű gyakorlási lehetőség volt ez a soron következő tétversenyek előkészületeként” – nyilatkozta Virág András.

Fotó: Sport-All Sport Club

Nem állnak le a fiatal karatékák, ugyanis legközelebb Pozsonyban lépnek tatamira március 15–17. között a Slovakia Grand Prix-n. Ez egyben kvalifikációs verseny is a 2024-es korosztályos világbajnokságra.

A ciprusi tornán elért eredmények

Első helyezettek: András Nagy Patrícia, Koncz Gyopárka, Olosz Panna, Para Lőrinc, Fejér Milán, U12 fiúcsapat (Para, Albert, Kovács), valamint U14 fiúcsapat (Fejér, Olosz, Kányádi).
Második helyezettek: Sajgó Anna, Péter Csiki Csanád (junior), Sala Bíborka (U14).
Harmadik helyezettek: Albert Ákos, Daragics Viktória, Sala Bíborka (cadet), Vargha Zselyke (cadet), Fazakas Adrienn (cadet), Olosz Gábor.