A Lokálpatrióták szurkolói csoport 2014-ben alakult, és azóta jelen voltak Csíkszereda minden csapatsportjának számos hazai és idegenbeli mérkőzésén.
„Azt mondják, jó emberekkel csak úgy repül az idő, hát ezt aláírom én is! 2014-ben néhányan mertek egy nagyot álmodni, mertek, és most elmondhatjuk, hogy immáron ez nem csak álom, hiszen ez a valóság. 2024-ben ugyanis mérföldkőhöz érkezett a Lokálpatrióták Csíkszereda szurkolói csoport, amely tizedik éve folyamatosan és töretlenül szerves része lett a csíki sportéletnek.
Bárhol is jártunk, büszkén mondtuk és vállaltuk, hogy mit képviselünk. Tíz év és megannyi kilométer van mögöttünk, megannyi győzelem és kudarc, de ami talán a legfontosabb, megannyi barátság köttetett. Köszönet és tisztelet mindazoknak, akik velünk tartottak és bizton állíthatom, hogy ez még csak a kezdet. Hajrá, Szereda! Hajrá, Patrióták!” – mondta Tamás László „Egér” vezérszurkoló az évforduló kapcsán megtartott ünnepségen.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!