A vetélkedőre 11 klub 65 sportolója nevezett be, Székelyföldet a Csíkszeredai Sportklub és a Csíkszereda ISK korcsolyázói képviselték, a sportolókat Bogyó-Löffler Mária és Simon Mária edzők felkészítették fel.
A bajnokságot követően, szintén a Vákár Lajos Műjégpályán rendezte meg a Bukaresti CSM a Tavasz-kupával díjazott műkorcsolyaversenyt, ahol a sportolók rekreációs kűrökkel kellett jelentkezzenek. Ez a verseny lehetőséget adott a kezdőknek is összemérni tudásukat, a gyakorlatoknál nem kellett a Nemzetközi Korcsolya-szövetség (ISU) előírásait betartani.
Csíkszeredából – Bogyó-Löffler Mária, Simon Mária és Kedves Éva tanítványai – a Sportklub, az ISK és a VSK fiatal műkorcsolyázói mutatkozhattak be.
A csíkiak eredményei, gyermek korosztály: George Assy (Sportklub) – 1. hely, Tea Ignat (ISK) – 11. hely. Novis basic korosztály: Domahidi-Dóczi Bálint (Sportklub) – 2. hely, Bere Zója (ISK) – 8. hely, Domahidi-Dóczi Ágnes (Sportklub) – 14. hely, Szőke Anna (Sportklub) – 18. hely, Szőke Tünde (Sportklub) – 21. hely. Novis intermediate korosztály: Antal Bernadett (ISK) – 1. hely, Bere Larissza (ISK) – 3. hely, Csíki Tünde (Sportklub) – 6. hely. Ifjúságiak: Tulit Lehel (Sportklub) – 1. hely. Felnőttek: Kecskés Dórián (Sportklub) – 1. hely.
A két versenyt a szigorú járványügyi szabályok miatt nagy titokban rendezték, a sajtó képviselői nem készíthettek fotókat a bajnokságról.
A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.
A Sepsi OSK klubelnöke, Diószegi László a Helyzetbe hozunk! legújabb részében mesélt a háromszéki klub útjáról, kihívásairól és jövőképéről is. Szóba kerültek a játékvezetői döntések, a székelyföldi futball helyzete és a román bajnokság valós arca.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
A világ legdrágább villamosenergiájával rendelkező országok között Románia a 21. helyen áll – derül ki az Intelligens Energia Egyesület (AEI) által összeállított statisztikából, amely 144 ország lakosságának villamosenergia-árait vizsgálja.
Miközben nálunk sürgősségi kormányrendelettel teszik lehetővé, hogy a településekre bejáró medvéket azonnal kilőhessék, ne gondoljuk, hogy csak Romániában, Erdélyben jelent aggasztó problémát a nagyvad és az ember közötti konfliktushelyzet.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!