Hirdetés

Tisztes helytállásban bíznak az ifjúsági vb-n a székely biatlonisták

Székely különítmény az ifjúsági biatlon-vébén
Fotó: Csíkszeredai ISK

2021. február 26., 20:27

Szombaton kezdődik Ausztriában az ifjúsági sílövő világbajnokság, a székelyföldi biatlonisták idei legrangosabb nemzetközi versenye. A két korosztályban Romániát 16 sportoló képviseli, közülük heten csíkiak.

2021. február 26., 20:27

Az utánpótlás korú biatlonisták legrangosabb idei versenyét február 27. és március 6. között tartják a kelet-tiroli Obertilliachban, ahol két korosztályban – U22 és U20 – az egyéni (hosszú), a sprint és az üldöző versenyszámokban, valamint a váltók viadalán osztanak ki érmeket.

Hirdetés

Romániát összesen 16 sportoló képviseli, közül heten csíkszeredaiak: a két korcsoportban Ladó Kincső, Becze Ágota és Kovács Zalán, illetve Márton Enikő, Váncsa Szilvia, András Vivien és Csutak Andrea áll majd rajthoz. A szakmai stábnak tagja Márton Szilárd vezetőedző, Kristó Lóránt edző és Czont Attila kinetoterapeuta. A helyszínen értük el Márton Szilárdot, a női csapat vezetőedzőjét, akit a felkészülésről és az esélyekről kérdeztünk.

„Sajnos, a szezonunk nem úgy kezdődött, ahogy terveztük és szerettük volna. Decemberben a finnországi karantén miatt csak egyetlen versenyen sikerült részt venni, majd januárban három világkupa-futamon és egy IBU-kupán álltunk rajthoz, de azokon gyengén szerepeltünk, versenyről versenyre rosszabbul ment a lövés, ami hozta maga után a gyenge futóteljesítményt is.

A gyengébb eredmények miatt kimaradtunk a felnőtt vébére kijelölt keretből, amit végül nem is bántunk, mert több időnk jutott otthon a felkészülésre, több lövőedzést tartottunk, készülhettünk az ifjúsági világbajnokságra.

Február elején a szlovákiai Osrblie-be utaztunk, ahol két IBU-kupán versenyeztünk, és szerencsére jól szerepeltünk. Az első héten Márton Enikő a sprintpróbán 27. lett, majd a második héten még előbb, a 18. helyen végzett, az üldözőn pedig a 31. helyen ért célba.

Nagyon örvendtünk ennek, szükségünk volt nagyon egy-két jó eredményre, hogy érezzük, nem hiába dolgoztunk annyi sokat, és hogy jobb kedvvel utazzunk Obertilliachba, az ifjúsági vébére. Három napja már itt Ausztriában készülünk. Pozitívan várjuk a versenyeket, bízunk a tisztes helytállásban”

– nyilatkozta Márton Szilárd.

Mellékelt felvételünk az ausztriai vébén részt vevő székely csapatot örökítette meg Obertilliachban. Balról jobbra: Váncsa Szilvia, Czont Attila, Csutak Andrea, Kovács Zalán, Becze Ágota, András Vivien, Ladó Kincső, Kristó Lóránt, Márton Enikő és Márton Szilárd.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Székelyhon

Ferenc pápa által kinevezett megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka

Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.

`
Krónika

Tőkés László „ízlésromboló rángatózásnak” nevezte a tiszás miniszter Kossuth téri táncát

„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.

Krónika

A Tisza győzelmét „megjósoló” előrejelzési piac már beárazta, honnan érkezhet az új román miniszterelnök

Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.

Főtér

Emlékek az aranykorszakból aranyáron: hogyan lett kétszáz lej egy kiló fosókaszilva?

Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).

Ez is érdekelheti

Ilyen még nem volt, szabadtéri tornán játszhatnak a legjobb európai teqballosok Székelyföldön

Újabb rangos nemzetközi tornát szervez Székelyföldön a Góbék Teqball Team, ezúttal viszont nem teremben, hanem szabadtéren zajlik a megmérettetés, amelynek helyszíne a nyári időszak kezdetén Homoródfürdő lesz.

Székelyföldi éremeső a domaszéki Tökmag Kupán

Kiváló eredményekkel szerepeltek a székelyföldi klubok fiatal cselgáncsozói a magyarországi Domaszéken megrendezett 20. Tökmag Kupán. A rangos nemzetközi versenyen hét ország több mint 300 sportolója vett részt, összesen 32 egyesület képviseletében.

Pályán a Real Madrid, vb-selejtezőt játszik a magyar válogatott – a csütörtöki sportműsor

Színes sportkínálat várja a nézőket csütörtökön: folytatódik a Giro d’Italia, pályára lép a magyar férfi kézilabda-válogatott Szerbia ellen, este pedig a Real Madrid hazai pályán fogadja a Real Oviedót a LaLigában.

Több dobogós helyezéssel fejezték be az országos bajnokságot a VSK Csíkszereda tájfutói

Eredményekben gazdag versenyen vannak túl a VSK Csíkszereda tájfutói, akik a Máramaros megyei Felsőbányán a váltó- és csapat országos bajnokságon, valamint a városi sprint országos bajnoki sorozat második fordulóján vettek részt.

Győztest avatnak a Román Kupában – szerdán a képernyőn

Megismerjük a labdarúgó Román Kupa idei győztesét, a Kolozsvári U és az U Craiova csapnak össze a döntőben. A magyar és az olasz kerékpáros körverseny újabb szakasza mellett a római tenisztorna, egy vízilabdameccs és spanyol bajnokik a műsorban.

Rabona, feljutási harc és hokiláz az elitvébé előtt – Helyzetbe hozunk!

Techereș Puskás-díj-gyanús rabonagólja a Sepsi OSK a feljutási küszöbén, botrány a futsalbajnokságban és az asztalitenisz-vébén, a magyar hokiválogatott az elitvébére hangol – számos forró témát boncolgatunk a Helyzetbe hozunk! legújabb részében.

Bronzéremmel zárt Budvában a VSK Csíkszereda dzsúdósa

Kopacz Sarolta bronzérmet szerzett az U18-as korosztály számára kiírt cselgáncs Balkán-bajnokságon Budvában, ahol tíz ország több mint 300 sportolója versenyzett. A VSK Csíkszereda képviselője a 63 kilogrammos súlycsoportban állhatott dobogóra.

Alaposan rávert a mezőnyre Józsa Norbert

A győztes szezonnyitó után a korondi motoros újra mindenkit maga mögé utasított és fölényesen nyerte meg az országos hard enduro bajnokság második fordulóját.

Voluntari ellen a Sepsi OSK – kedden a tévében

A székelyföldi sportszeretők számára egyértelműen kimagaslik a mai kínálatból a Voluntari–Sepsi OSK mérkőzés, amelyen a háromszékiek visszajuthatnak a Szuperligába. Addig is tenisszel, országúti kerékpárral, röplabdával és kosárlabdával hangolódhatunk.

Felküzdötték magukat a dobogóra a fiatal székelyföldi birkózók

Négy bajnoki címet és több dobogós helyezést szereztek a székelyföldi klubok fiatal birkózói a Călărași-on megrendezett U13-as korosztályú országos bajnokságon.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!