Terepfutó bajnokságon versenyeztek a legfiatalabb sílövők és sífutók

Dobos László 2024. október 14., 20:35 utolsó módosítás: 2024. október 14., 20:36

Két bronzéremmel tértek haza a Csíkszeredai ISK biatlon szakosztályának legfiatalabb képviselői Fundatáról, a 15 éven aluli sílövők és sífutók számára kiírt terepfutó bajnokságról.

A vegyes váltó dobogósai. Balról a bronzérmes Csíkszeredai ISK sportolói Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Románia legmagasabban fekvő településén, a tengerszint felett 1360 méteren fekvő Brassó megyei Fundatán rendezték meg az elmúlt hét végén az U13-as és az U15-ös korosztályú sífutók és biatlonisták számára kiírt terepfutó-bajnokságot, amelyen Székelyföldet a Gyergyószentmiklósi ISK és a Csíkszeredai ISK sportolói képviselték.

A bajnokságot a szintén terepfutásban szervezett Fundata Kupa előzte meg, ahol a székelyföldiek közül az U15-ös korosztályban Pályi Krisztina a 4., Györpál Csenge az 5., Bíró Magor pedig a 6. helyen végzett – mindhárman a Csíkszeredai ISK-t képviselik.

A Csíkszeredai ISK fiatal biatlonistái Fundatán. Balról Gecze Izabella, jobbról pedig Péter Árpád edzők •  Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)
A Csíkszeredai ISK fiatal biatlonistái Fundatán. Balról Gecze Izabella, jobbról pedig Péter Árpád edzők Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Következett a bajnokság, amelyen két bronzérmet szerzett a Csíkszeredai ISK. Pályi Krisztina harmadik lett az U15-ös korosztály (ifi 3) 4 km-es próbáján, és ugyanebben a korosztályban szintén bronzérmet szerzett a Csíkszeredai ISK vegyesváltója, a Pályi Krisztina, Györpál Csenge, Bíró Magor és Németh Mátyás összeállításban. A Gyergyószentmiklósi ISK (Romfeld Fanni, Barabás Fanni Petra, Gál Gergő, Pál Csaba) a 6. helyen végzett.

Pályi Krisztina (balról)  bronzérmes lett az egyéni versenyszámban is •  Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)
Pályi Krisztina (balról) bronzérmes lett az egyéni versenyszámban is Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Hatodik helyezést ért el a Csíkszeredai ISK U13-as (ifi 4) korosztályú vegyes váltója is, a csapat tagjai: Tankó Fanni, Nagy-Menyhárt Noémi Hanna, Tulit László és Kelemen Ákos voltak. A Csíkszeredai ISK fiatal sílövőit Gecse Izabella és Péter Árpád edzők kísérték el a bajnokságra.

Az U13-as korosztályban 45 lány és 46 fiú állt rajthoz, az U15-ösöknél pedig 15 lány és ugyancsak 15 fiú indult. A versenytávok 1,5 és 4 km között váltakoztak.