Györgydeák Apor magabiztosan nyerte csoportját, a negyeddöntőben a világbajnok Bányik Csabát búcsúztatta, az elődöntőben pedig a francia válogatott Hugo Rabeux-ot győzte le. A fináléban a háromszoros világbajnok Blázsovics Ádám következett, akit egy rendkívül offenzív, magabiztos játékkal, döntő szettben sikerült két vállra fektetni.
A párosoknál a lengyel Nowicki–Pokwap duót remek játékkal sikerült legyőznie az Ilyés Szabolcs–Györgydeák Apor kettősnek. Az elődöntőben az a francia válogatott páros következett, amely felett áprilisban a Zöld-foki-szigeteki döntőben sikerült már diadalmaskodni, ezúttal viszont a Grondin–Rabeux alkotta duónak jött ki jobban a lépés és ők jutottak döntőbe.
A Góbék a kisdöntőben kiváló játékkal le tudták győzni a budapesti Phoenix Teqball Academy fiatal tehetségeit, a Katz Balázs–Szegedi Zalán párost, így az egyéni aranyérem után, párosban a bronzérmet szerezte meg a székelyudvarhelyi csapat a lengyelországi versenyen.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!