11.00 Tenisz, WTA-torna, Moszkva, Oroszország (Digi Sport 2)
12.30 Tenisz, WTA-torna, Tenerife, Spanyolország (Digi Sport 4)
15.30 Labdarúgás, 2. Liga: Dés–Hermannstadt (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
17.30 Labdarúgás, 1. Liga: Botoșani–Chindia (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
18.00 Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga: Steaua–Rapid (Digi Sport 3, look Sport +)
20.00 Labdarúgás, La Liga: Alavés–Betis (Digi Sport 2, Telekom Sport 2, Look Sport 3)
20.30 Labdarúgás, 1. Liga: CSU Craiova–Clinceni (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
21.30 Férfi kosárlabda, Bajnokok Ligája: Brindisi–Kolozsvár (Look Sport +)
21.45 Labdarúgás, Serie A: Venezia–Fiorentina (Digi Sport 2, Telekom Sport 3)
22.00 Labdarúgás, La Liga: Espanyol–Cádiz (Digi Sport 2, Telekom Sport 2, Look Sport 3)
22.00 Labdarúgás, Premier League: Arsenal–Crystal Palace (Eurosport 1 Ro)
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Nicușor Dan román államfő is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Ismét benyújthatják a külhoni magyar oktatási intézményekbe járó diákok szülei a Szülőföldön magyarul program támogatási kérelmét. A 2025/2026-os tanévre diákonként bruttó 100 ezer forint jár, a jelentkezéseket elektronikus úton várják.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!