Ez lesz a második alkalom, amikor több sportág is „egy füst alatt” bonyolítja le saját kontinentális viadalát.
Az első ilyen multirendezvényre 2018-ban került sor, akkor Berlinben zajlott az atlétikai Európa-bajnokság, míg további hat sportág – evezés, golf, kerékpár, triatlon, torna, úszás – Eb-jének a skóciai Glasgow adott otthont.
Münchenben az asztalitenisz, az atlétika, az evezés, a kajak-kenu, a kerékpár, a sportmászás, a strandröplabda, a torna és a triatlon versenyei kapnak helyet a programban.
A multisport Eb-t az olimpiai játékok mintájára hozták létre azzal a céllal, hogy az adott sportágak nagyobb figyelmet kapjanak a szponzorok és a szurkolók részéről egyaránt.
Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.
A tapasztalt támadó a 2025–2026-os idényben kölcsönben szerepelt az élvonalbeli Aradi UTA együttesénél, ahol sikerült letennie a névjegyét. A piros-fehér mezes klub nem habozott, és aktiválta a szerződésében szereplő opciót.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.
Lemondásra szólította fel hétfőn a kulturális minisztert Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!