A bucsini gyorsasági szakaszon rögtön két nagy név is kiszállt az első helyekért folytatott harcból, a nyolcszoros országos bajnok
Simone Tempestini több mint húszperces hátrányba került egy technikai hiba miatt, míg Norbert Maior defekt miatt gyűjtött be közel két perces lemaradást.
Így az első szakaszt Raul Badiu nyerte, megelőzve a bolgár Martin Szurilovot és Andrei Gîrtofant.
A libáni gyorsaságin már Tempestini volt a leggyorsabb, ám ez valószínűleg csak szépségtapasz volt a Napoca Rally Academy pilótájának. Tartotta második helyét Szurilov, akárcsak Gîrtofan a harmadikat, így a negyedik leggyorsabb Badiunak kissé csökkent az előnye. Az Adrian Teslovan/Cseh Vajk Imre kettős mindkét gyorsaságit a 7. helyen zárta.
Ismét nagyon sok embert vonzott ki a kordonok köré a Székelyudvarhely központjában rendezett Dietrich Árpád szuperspeciális, a városi szakasz Gîrtofan és Badiu külön harcát hozta, amelyet előbbi két tizeddel megnyert.
A harmadik helyen a veterán Bogdan Marișca végzett. A Teslovan/Cseh páros a 13. leggyorsabb időt autózta, míg a Miklós/Sprencz duó a 21.-et.
A városi szuperspeciálison komoly hátrányba került Jakab Attila, mivel a kocsinak elszakadt a féltengelye, a páros megjavítja az autót és szombaton reggel ismét rajthoz áll.
Izgalmas szombat vár a rali kedvelőire és résztvevőire egyaránt, hiszen az összetettben az első hat helyezettet mindössze egy perc választja el egymástól.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!