A felnőtt korosztályon kívül – ahol a Marosvásárhelyi Városi Sportklubbal közösen indultak és bronzérmesek lettek – minden ifjúsági csapatbajnokságot megnyertek a Székelyudvarhelyi ISK-val együtt, ezenkívül az egyéni országos döntők majdnem mindegyikén aranyérmet szereztek. „A tavalyra kitűzött célkitűzéseket mind teljesítettük, sőt meg is haladtuk az elvárásokat, hiszen nemcsak országos, hanem nemzetközi szinten is nagyon jó eredményeket értünk el.
– ismertette röviden az eredménylistát Gyarmati Ferenc, a Marosvásárhelyi ISK igazgatója.
A klub egyik legtehetségesebb birkózóját, Biró Krisztiánt Maros megye legjobb sportolójának választotta az előző év végén a megyei sportigazgatóság. Biró Krisztián az országos bajnoki cím elhódítása és a Román Kupa-győzelme mellett ezüstérmet nyert a bulgáriai Plovdivban a felnőtt, U23-as korosztályú birkózó Európa-bajnokságon, valamint megnyerte a Dumitru Pîrvulescu&Vasile Iorga U20-as nemzetközi tornát. Az ifjúságiaknál Georgiana Lircă bizonyult a legjobbnak, aki U20-as Európa-bajnoki bronzérmes volt, emellett iskolai világbajnoknak, országos bajnoknak és Román Kupa-győztesnek is vallhatja magát.
A két birkózó kettős leigazolással rendelkezik, az ISK mellett a Városi Sportklubot is képviseli. Gyarmati Ferenc elmondta, nagy büszkeség számukra, hogy Biró Krisztián a felnőtteknél, Georgiana Lircă az ifjúságiaknál a megye legjobbja lett, nagyon örvendenek ennek az elismerésnek, és úgy véli ezt meg is érdemlik a sportolók. Közölte, Biró Krisztián továbbra is az U23-as korosztályban versenyez, míg Georgiana Lircă az U20-as mezőnyben kell helytálljon.
– mutatott rá a klubigazgató. Mellettük Csipkés Balázst is megemlítette, aki az utolsó éves U17-ben, és ő szintén mindent megnyert tavaly az országban, illetve Balkán-bajnok is volt.
Az idei elvárásokról Gyarmati Ferenc megjegyezte, tartani akarják a tavalyi szintet, de tisztában vannak azzal, hogy nagyon nehéz lesz, mivel több sportolójuk korosztályt vált, de nagyon jó az utánpótlásuk, és folyamatosan azon dolgoznak, hogy minél jobb eredményeket érjenek el. „Mindig magasra teszem a mércét, nem elégszem meg a kevéssel, reméljük, hogy az országos megmérettetések mellett újabb érmeket szerzünk a nemzetközi versenyeken is” – hangsúlyozta a klubvezető.
Mint megtudtuk, a hivatalos versenyek csak áprilisban kezdődnek, de addig különböző emlékversenyeken és barátságos megmérettetéseken már érdekeltek lesznek a vásárhelyi birkózók, hogy felmérjék, hol tartanak a felkészülésben.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!