Taroltak az udvarhelyi és vásárhelyi birkózók a serdülők bajnokságán

Zátyi Tibor 2021. május 10., 13:39 utolsó módosítás: 2021. május 10., 13:43

Marosvásárhelyen rendezték meg az elmúlt hétvégén az U15-ös (serdülő) korosztályú birkózók országos bajnokságát. A Székelyudvarhelyi és a Marosvásárhelyi Iskolás Sportklub versenyzői szerezték a legtöbb érmet, a csapatverseny első két helyén végeztek.

Korábbi felvétel Fotó: Erdély Bálint Előd

A Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub benevezett sportolói közül Lőrincz Balázs országos bajnok lett, Egyed Gergő ezüstérmet szerzett, míg Madarász Eszter, Kisfaludi Bence és Lőrincz Magor megnyerte a bronzmérkőzését. A jó egyéni szereplésnek köszönhetően az ISK csapatversenyben az első helyen végzett, országos bajnok lett, megelőzve a házigazda Marosvásárhelyi ISK-t, amelynek birkózói három aranyérmet, egy ezüstöt és két bronzot szereztek.

„Két héttel ezelőtt mi rendeztük a Román Kupát, amelyen másodikak lettünk, most viszont sikerült visszavágnunk, és megszereztük a csapatbajnoki címet. Lőrincz Balázs ezzel a győzelemmel kiharcolta a május végi, bulgáriai Európa-bajnokságon való részvételt.

Volt kellemes és kellemetlen meglepetés is, sok sportolónk lecsúszott a dobogóról, ugyanakkor meg vagyunk elégedve az elért eredményekkel”

– összegzett Katona László, aki Balázs Imre, Józsa Gábor, Balázs Zsolt és Katona Zsolt edzőkkel közösen készítette fel a fiatalokat.

A Székelyudvarhelyi ISK sportolóinak eredményei: Lőrincz Balázs (75 kg) országos bajnok; Egyed Gergő (44 kg) ezüstérmes; Madarász Eszter (30 kg), Kisfaludi Bence (41 kg) és Lőrincz Magor (57 kg) bronzérmes; Molnár Attila (48 kg), Elekes Róbert (57 kg), Szabó Szilárd (62 kg) és Mihály Ákos (100 kg) 5. helyezett; Márton Zsolt (38 kg), Balázs Árpád (44 kg) és Kacsó Bendegúz (52 kg) 7. helyezett.

A Marosvásárhelyi ISK sportolóinak eredményei: Andrei Negura, Denis Samarghitan, Csipkés Balázs országos bajnok; Grittó Dávid ezüstérmes; Kelemen Márk, Larisa Peterlaceanu bronzérmes; Daniel Morariu 5. helyezett.

A csapatverseny végeredménye: 1. Székelyudvarhelyi ISK 117 pont, 2. Marosvásárhelyi ISK 109, 2. Szászrégeni ISK 61.