A Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub benevezett sportolói közül Lőrincz Balázs országos bajnok lett, Egyed Gergő ezüstérmet szerzett, míg Madarász Eszter, Kisfaludi Bence és Lőrincz Magor megnyerte a bronzmérkőzését. A jó egyéni szereplésnek köszönhetően az ISK csapatversenyben az első helyen végzett, országos bajnok lett, megelőzve a házigazda Marosvásárhelyi ISK-t, amelynek birkózói három aranyérmet, egy ezüstöt és két bronzot szereztek.
„Két héttel ezelőtt mi rendeztük a Román Kupát, amelyen másodikak lettünk, most viszont sikerült visszavágnunk, és megszereztük a csapatbajnoki címet. Lőrincz Balázs ezzel a győzelemmel kiharcolta a május végi, bulgáriai Európa-bajnokságon való részvételt.
– összegzett Katona László, aki Balázs Imre, Józsa Gábor, Balázs Zsolt és Katona Zsolt edzőkkel közösen készítette fel a fiatalokat.
A Székelyudvarhelyi ISK sportolóinak eredményei: Lőrincz Balázs (75 kg) országos bajnok; Egyed Gergő (44 kg) ezüstérmes; Madarász Eszter (30 kg), Kisfaludi Bence (41 kg) és Lőrincz Magor (57 kg) bronzérmes; Molnár Attila (48 kg), Elekes Róbert (57 kg), Szabó Szilárd (62 kg) és Mihály Ákos (100 kg) 5. helyezett; Márton Zsolt (38 kg), Balázs Árpád (44 kg) és Kacsó Bendegúz (52 kg) 7. helyezett.
A Marosvásárhelyi ISK sportolóinak eredményei: Andrei Negura, Denis Samarghitan, Csipkés Balázs országos bajnok; Grittó Dávid ezüstérmes; Kelemen Márk, Larisa Peterlaceanu bronzérmes; Daniel Morariu 5. helyezett.
A csapatverseny végeredménye: 1. Székelyudvarhelyi ISK 117 pont, 2. Marosvásárhelyi ISK 109, 2. Szászrégeni ISK 61.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!