Egyéniben mindkét székely teqballos megnyerte a csoportját és magabiztosan vette az akadályt a negyeddöntőben is. A legjobb négy között a francia válogatott játékosai, Julien Grondin és Hugo Rebaux következtek. Grondin legyőzte Ilyést, míg Rebaux kikapott Györgydeáktól. A fináléban a világranglistán harmadik Györgydeák magabiztos győzelmet aratott, így újabb trófeával gazdagította gyűjteményét, míg Ilyés a negyedik helyen zárt.
A párosok döntőjében is a franciákkal találkozott a Góbék Teqball Team duója, kiélezett csatában, döntő szettben (9–12, 12–7, 12–8) diadalmaskodtak. A párosok harmadik helyén a Zöld-foki Köztársaság válogatott kettőse, a Rodi Duarte–Da Garca Ekson duó végzett. Érdekesség, hogy előbbi játékos a helyi nemzeti labdarúgó-válogatott tizenkétszeres válogatott labdarúgója, míg az FC Porto mellett többek között megfordult a Temesvári Polinál is.
Végeredmény, egyéni verseny:
1. Györgydeák Apor
2. Julien Grondin
3. Hugo Rabeux
4. Ilyés Szabolcs
Páros verseny:
1. Góbék Teqball Team/Románia – Ilyés Szabolcs/Györgydeák Apor
2. Mullhouse Teqball Club/Franciaország – Julien Grondin/Hugo Rebaux
3. Tarrafal Teqball/Zöld-foki Köztársaság – Rodi Duarte/Da Graca Ekson
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem tükrözik az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) álláspontját Toró T. Tibornak a Tusványosról tett kijelentései – közölte kedden Tőkés László.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!