Tapasztalatok, érmek a gyergyószentmiklósi autóversenyzőknek

Gergely Imre 2020. november 02., 15:43 utolsó módosítás: 2020. november 02., 15:45

Két versenyen is rajthoz álltak a gyergyószentmiklósi GIS Racing Team autóversenyzői az elmúlt hétvégén, és mindkét helyszínről díjakkal tértek haza. Hegyi gyorsasági és ügyességi versenyben is dobogóra állhattak.

Gavrila Izabella és István: mindketten díjat hoztak első hegyi versenyükről Fotó: Gis Racing Team

A sepsiszentgyörgyi Szabó Csongor nyerte a szombaton lezajlott Szeben rali hegyi gyorsasági versenyt. Szabó Ford Fiesta R2T-jével mind a licenccel rendelkezők között, mind a nyílt versenyben az első helyen zárt.

A futamon a gyergyószentmiklósi GIS Racing Teama amatőr pilótái is rajthoz álltak. A Szebenjuharos (Păltiniș) felé vezető úton kijelölt versenypályán Gavrila István Citroen C2 -es autójával élete első versenyén harmadik lett az amatőr kategória 1-es géposztályában. A több, mint 70 versenyzőt felvonultató mezőnyben szintén az amatőrök között indult Gavrila Izabella a hetedik lett, de egyedüli női versenyzőként ős is felállhatott a dobogó tetejére, amint elmondta, a szervezők hangsúlyozták, ezt különdíjnak is szánták a bátorságáért.

Kellett is a bátorság, hiszen eddig csak utcai ügyességi versenyeken szerepelt, hegyi raliban most próbálta ki magát először. Mindezt tetézte még, hogy a kanyargós, emelkedőkkel tarkított, nagyon technikus versenypályán végig zuhogott az eső, csúszóssá téve a terepet.

Másnap Brassóban kombinált gyorsasági és ügyességi versenyen szerepeltek a gyergyói pilóták.
Itt három ezüst lett a jutalmuk. Sándor Szilárd a licenccel rendelkezők mezőnyében BMW E316-asovával lett második, testvére Sándor Hunor az amatőr 3-as kategóriában szerzett ezüstöt Audi S4-es autójával, míg Gavrila Izabella Citroen C2-essel 1-es kategóriában állhatott dobogóra. Itt szintén fiúkkal versenyzett.

Gavrila Izabella ebben az évben ezüstérmes lett a Women Rally női országos bajnokságon is. Az októberben lezajlott országos döntőn egy másodperc hátránnyal szorult a dobogó második fokára, és emiatt a végső, összesített rangsorban is. Ugyanitt az idén bemutatkozó Sándor Anna 3. lett az 1-es géposztályban.