Takaréklángon majdnem megégette magát a Kolozsvári CFR

Józsa Csongor 2020. szeptember 27., 21:16 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 12:41

Két nemzetközi találkozó között a hazai bajnokságban szerepelt a Kolozsvári CFR. Mindenki könnyű diadalt várt a tavalyi sereghajtóval szemben.

Nem könnyű mindkét fronton jól szerepelni Fotó: Facebook/CFR Cluj

Nem kipihenve, de remek morállal lépett pályára a Kolozsvári CFR a labdarúgó 1. Liga ötödik játéknapjának vasárnap esti mérkőzésén. Továbbjutott a csütörtöki Európa Liga meccsen, a hazai pontvadászatban is jól állnak, három győzelmet és egy döntetlent jegyzett. Mindenki papírforma diadalt remélt az a Chindia Târgoviște ellen.

A kincses város trénere, Dan Petrescu több olyan játékost már az első perctől harcba küldött, akik legtöbbször a kispadot koptatják: jó példa a kapus, Sandomierski, akinek ez volt a második összecsapása kezdőként.

Álmosan kezdett mindkét fél, az első fél óra nem sok említésre méltó szituációt hozott. Az első valamirevaló helyzet a vendégek előtt adódott, ellentámadást vezethettek, Florea próbálkozását blokkolta a hálóőr. Túloldalt Itu lövését védte a kapus.

A szünetben kettős is cserélt a CFR trénere, valamivel jobb is lett a meccs. Igaz, hogy nagy lehetőség ismét a Chindia előtt adódott, Dulca lökete kicsivel tévesztett célt.

A házigazdák többet építkeztek mezőnyben, ellenlábasa jól állta a sarat. Védekezésben rendre zárták a területeket, támadásban amikor alkalmuk nyílt rá, megindítottak egy-egy kontrát. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ők voltak közelebb harmadszor is, hogy találatot jegyezzenek.

Ahogy fogyott az idő, egyre sürgősebb lett a kolozsváriaknak a gólszerzés, csakhogy nem nagyon találták a hozzá vezető utat. Pontosztozkodással zártak a felek, hozzá kell tenni a Chindia közelebb volt a győzelemhez.

Kisebb botlást könyvelhetett el a Dan Petrescu által irányított erdélyi gárda. Csütörtökön az EL-ben javíthat, amikor a finn Kuopio ellen kivívhatja a főtáblára kerülést.