13.00 Kerékpár, női Tour de France országúti körverseny, 1. szakasz (Eurosport1)
13.20 Kerékpár, férfi Tour de Pologne – Lengyel országúti kerékpáros körverseny, 1. szakasz (M4 Sport)
17.00 Labdarúgás, 2. Liga: FC Argeș Pitești–CSM Focșani (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
19.00 Labdarúgás, Szuperliga: Petrolul Ploiești–Kolozsvári U (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
21.00 Labdarúgás, Merkantil Bank Liga: Budafoki MTE–Vasas FC (M4 Sport)
22.00 Labdarúgás, Szuperliga: Jászvásári Poli–Bukaresti Dinamo (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!