Andrei Gîrtofan volt a leggyorsabb a Farcád és Székelyudvarhely közötti 2,85 km hosszú szakaszon, a Brassói Prorally Team pilótájának 1:25.3 volt a legjobb ideje, ezt épp az utolsó, hetedik próbálkozásán érte el. Mögötte az ifjúsági Eb-győztes Norbert Maior végzett, 1:26.5-tel, míg a shakedown képzeletbeli dobogójára Bogdan Cuzma fért fel (1:26.8.). Érdekesség, hogy a romániai ralibajnok, Simone Tempestini csak az ötödik leggyorsabb időt autózta, igaz, csak négy alkalommal tette meg a távot.
A székelyudvarhelyi versenyzők közül Miklós Csaba a 11. (1:38.0), míg Jakab Attila a 15. (1:41.8, mindössze egyszer ment végig a szakaszon) leggyorsabb időt autózta. A csíkszeredai Adrian Teslovan a 9. lett a teszten (1:36.1).
A Hargita Rali hamarosan hivatalosan is kezdetét veszi, 15 órakor gurul ki az első autó a szervízparkból, pénteken délután két gyorsasági szakaszt, a bucsinit és a libánit teljesítik, majd visszajönnek Székelyudvarhelyre, ahol este rendezik a nagyon látványos Dietrich Árpád szuperspeciálist.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!