11.00 Női kézilabda, román bajnokság: Buzău–Rapid (TVR 2)
12.30 Kerékpározás, Giro d`Italia, Olaszország (Eurosport 1)
13.30 Labdarúgás, 3. Liga, osztályozó: Galaci Oțelul–Brăila (Digi Sport 1)
14.30 Női kézilabda, román bajnokság: Nagydisznód–Bukaresti CSM (TVR 1)
15.30 Tenisz, WTA-torna, Parma, Olaszország (Digi Sport 2)
16.00 Autóversenyzés, Forma–1, Monaco, időmérő (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
16.30 Labdarúgás, Bundesliga: Bayern–Augsburg (Digi Sport 3, Telekom Sport 2, Look Sport 2)
16.30 Labdarúgás, Bundesliga: Wolfsburg–Mainz (Telekom Sport 4)
16.30 Labdarúgás, Bundesliga: Dortmund–Leverkusen (Look Sport)
17.00 Tenisz, ATP-torna, Genf, Svájc (Look Sport 3)
17.30 Labdarúgás, 3. Liga, osztályozó: Steaua–Afumați (Digi Sport 1, Look Sport)
19.00 Labdarúgás, La Liga: Real Madrid–Villarreal (Digi Sport 3, Telekom Sport 3, Look Sport 2)
19.00 Labdarúgás, La Liga: Valladolid–Atlético (Digi Sport 2, Look Sport)
19.00 Labdarúgás, La Liga: Eibar–Barcelona (Telekom Sport 4)
19.00 Tenisz, WTA-torna, Belgrád, Szerbia (Digi Sport 4)
19.00 Úszás, vizes Európa-bajnokság, Budapest (M4 Sport)
19.00 Férfi kézilabda, Európa Liga: Magdeburg–Wisla Plock (Telekom Sport 2)
20.30 Labdarúgás, Román Kupa, döntő: Craiova–Astra (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +)
21.45 Labdarúgás, Serie A: Sampdoria–Parma (Digi Sport 3)
21.45 Labdarúgás, Serie A: Cagliari–Genoa (Look Sport)
21.45 Férfi kézilabda, Európa Liga: Löwen–Füchse Berlin (Digi Sport 4, Telekom Sport 2, Look
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Vasárnap este az 56. percig fej-fej mellett haladtak a felek a Brassói Corona és a Gyergyói HK közötti hokirangadón. A végjátékban jobban kijött a lépés a házigazdáknak, helyet cserélt a két együttes a tabellán.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!