A magyar küldöttség remekül szerepelt, összesen tizennégy érmet – köztük hat Európa-bajnoki címet – szerzett a szarajevói veterán kontinensbajnokságon.
Tizenkilenc magyar dzsúdós utazott Bosznia-Hercegovinába, hogy felvegye a harcot korosztálya legjobbjaival. Ez hat magyar versenyzőnek hibátlanul sikerült, Makhult Mihály (M3, 81 kg), Göndöcs Attila (M6, 60 kg), Büki Péter (M5, 73 kg), Deák Attila (M3, +100 kg), Csete Margit (F4, 78 kg) és Péter Kamilla (F6, 70 kg) egyaránt aranyérmet szerzett.
Az ezüstökből négy jutott a magyar csapatnak, Csillag István (M2, 73 kg), Kiss Norbert (M1, 81 kg), Horváth Tamás (M5, 100 kg) és Pados Mirtill (F4, +78 kg) a dobogó második fokára állhatott fel.
A bronzérmekből ugyancsak négyet hozhatnak haza: Péntek Zoltán (M2, +100 kg), Szőcs László (M6, +100 kg), Mester Erzsébet (F4, +78 kg) és Liptai Edit (F4, 78 kg) egyaránt harmadik lett korcsoportjának küzdelmeiben.
A magyar válogatott káprázatos eredménysorához Sinka Szabolcs (M3, 66 kg) ötödik, Németh Zsolt (M2, +100 kg) és Furlan Fruzsina (F2, 78 kg) hetedik helyezéssel járult hozzá.
Szőcs László (M6-os korosztály, +100 kg-os súlycsoport) az első mérkőzésen vereséget szenvedett a német Gesell Jüergentől, ezt követően azonban a vigaszágon ipponal győzött a francia Miled Trabelsivel szemben, majd a bronzéremért szintén ipponal nyert az azeri Gabil Gasimov ellen.
Sinka Szabolcs a megszokott súlycsoportban, a 66 kg-osok között versenyzett. „Az első mérkőzésen wazarival győztem a spanyol Vacaru ellen. A második meccsemen, sajnos, alulmaradtam a későbbi győztes azerbajdzsáni Babajev Vugarral szemben. A bronzmeccsen pedig a grúz Basosvili ellen veszítettem kiélezett küzdelemben” – számolt be Sinka Szabolcs.
A szarajevói viadalon 35 ország 727 versenyzője vett részt. A magyar mérleg hat arany-, négy ezüst- és négy bronzérem, ez minden idők egyik legjobb szereplése, amellyel negyedik lett az éremtáblázaton, Franciaország (18, 23, 24), Grúzia (13, 9, 12) és Németország (13, 5, 13) mögött.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!