A Bukaresti CSA Steaua marosvásárhelyi származású sportolója a női egyéni verseny döntőjében Adina Diaconut (CSM Slatina) győzte le, a dobogó harmadik fokán pedig két fővárosi klubtársa, Elizabeta Samara és Andreea Dragoman végzett. Női párosban Szőcs Bernadette Elizabeta Samara oldalán nyerte meg az aranyérmet, míg vegyespárosban Darius Movileanuval bizonyult a legjobbnak.
A férfi egyéni küzdelemben testvére, a szintén a Steauát képviselő Szőcs Hunor a döntőig menetelt, ahol alulmaradt Rareș Șipoșsal (SCM Gloria Buzău) szemben, míg párosban klubtársai, Cristian Chirița, illetve vegyespárosban Andreea Dragoman mellett bronzérmes lett.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
A Nagy-Britanniában élő románok csaknem fele több mint 3000 eurót keres havonta. Aranysakál támadt egy nőre az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!