Szőcs Bernadette – aki jelenleg a Bukaresti Steaua színeiben versenyez – idei sikerével másodszor szerezte meg az országos bajnoki címet egyéniben a felnőttek mezőnyében.
A döntőben Elizabeta Samara ellen nagyot kellett fordítania, hiszen kétszettes hátrányból állt fel, és végül 4–2-es győzelmével sikerült megvédenie címét.
A vegyespárosok versenyében „Berni” a férfiaknál országos bajnok Ovidiu Ionescuval az oldalán 3–0-ra megnyerte a Cristian Chiriţă és Irina Ciobanu alkotta duóval szembeni döntőt, ezzel megszerezte második aranyérmét. A triplázás azonban elmaradt számára, a női páros döntőben ugyanis Andreea Dragoman mellett 3–1-re kikapott az Irina Ciobanu–Adina Diaconu párostól, így ezüstéremmel kellett beérnie.
Szőcs Bernadette testvére, Szőcs Hunor a férfi mezőnyben két elődöntőt játszott, egyéniben a későbbi győztes Ovidiu Ionescutól szenvedett vereséget, míg párosban Alin Spelbușsal az oldalán a háromszoros nyertes Ovidiu Ionescu, illetve Cristian Chiriţă alkotta duóval szemben maradt alul.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA is hazai pályán játszik a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 19. fordulójában, mindkét együttes mérkőzését élőben követhetjük a televízióban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Európa legveszélyeztetettebb örökségi helyszínei közé került a Hunyad megyei Őraljaboldogfalván található református templom. A felbecsülhetetlen értékű freskókkal díszített műemlék megmentése most nemzetközi összefogással indulhat meg.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!