A European Criterium körverseny utolsó állomásán a legjobb helyezést Nagy Rozsnyai Lotti (KSE) érte el, aki a chicks kategóriában tizennégy versenyző közül az első helyen végzett – ez egyben összetettbeli második helyezést jelentett számára, míg Romániában az első helyen zárt.
A cubs kategóriában Molnár Lelle Ágota (Királypingvinek) a 13. lett 23 versenyző közül, míg a basic novice csoportban Czipa Kriszta (KSE) a 14. helyezést ért el 17 versenyzőből.
A sportolók mindannyian Petra Knežević Kolarevic edző és segédje, Hosszú Izabella tanítványai.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!