Szetthátrányból fordított a Medicina

Horváth Bálint Ottó 2017. október 16., 10:42 utolsó módosítás: 2017. október 16., 10:53

Győzelemmel kezdte az élvonalbeli női röplabda-bajnokságot a Marosvásárhelyi Medicina: a nyitófordulóban hazai pályán négy játszmában felülmúlta a Kolozsvári U-t.

Csak az első játszmában kerekedett felül a kincses városi együttes. Archív Fotó: Haáz Vince

A szombati összecsapást a vendégek kezdték jobban, és könnyedén elvették az első szettet. A következő három játszmában azonban az új kiírásban kizárólag saját nevelésű játékosokkal felálló vásárhelyiek remek teljesítményükkel fordítottak, a sikerben nagy szerepet vállalt a hatékonyan támadó Eliza Varga, aki 27 pontig jutott. A győztes bemutatkozás után a Medicina számára következik a Jászvásári Penicilina elleni idegenbeli mérkőzés.

Női röplabda A1 osztály, 1. forduló, Marosvásárhely, Pongrácz Antal csarnok, 100 néző:
Marosvásárhelyi Medicina–Kolozsvári U 3–1 (15–25, 25–12, 25–20, 26–24)
Medicina: Varga 27, Iancu 11, Dobriceanu 11, Buterez 5, Babaș 4, Ditu 4, Molnár 1, Ioan 1, Străchinescu, Arniceru, Rancz, Cauc, Mocan. Edző: Predrag Zukovic
Kolozsvár U: Răileanu 20, Stanciu 11, Dârnescu 8, Vodă 7, Bucur 7, Ariton 6, Miclea 4, Pamfil, Podina. Edző: Ciprian Dârnescu
Vezették: Cristian Serei (Nagybánya), Alin Mateizer (Ploiești)