A székelyudvarhelyi sportoló a Pécsi Tudományegyetem férfi csapatával a nyáron a csehországi Olomucban az egyetemisták Európa-bajnokságán ezüstérmet szereztek. Jenei a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK leigazolt játékosa, a fiókegyüttessel a másodosztályban játszik. Egyetemi tanulmányait a tavaly kezdte el, akkor Pécsett járt – idén már Budapesten folytatja.
„Visszatekintve, ez az eddigi legnagyobb elismerése a sportkarrieremnek. Büszke vagyok rá, annyira nem számítottam arra, hogy díjazva leszünk. Sok év munkája van benne” – mondta el a Székely Sport megkeresésére Jenei Barnabás.
A gálát a budapesti Testnevelési Egyetemen tartották, a sportolót elkísérték szülei, illetve a nevelőedzője, György István.
A rendezvényen hagyományosan megünneplik a kiemelkedő sporteredményeket, ezzel szeretnék felhívni a nagy nyilvánosság figyelmét az egyetemi sport lehetőségeire. A legtehetségesebb sportoló hallgatók példáján keresztül szeretnék még jobban ösztönözni az egyetemisták és főiskolások rendszeres sportolását.
Jenei az idei idényben csak a romániai bajnokságban szerepel, a magyarországi pontvadászatban nem kötelezte el magát egyetlen klubhoz sem – mint fogalmazta, jelenleg a tanulás áll az első helyen.
Az egyetemista csapatversenyen a Pécsi Tudományegyetemet Kovács Sebestyén, Molnár Dávid és Mihaljovics Dominik képviselte a székelyudvarhelyi asztaliteniszező mellett, a küldöttséget Orosz Gábor és Varga László kísérte el.
Az Európa-bajnokságon több mint húsz egyetem gárdája szerepelt, a pécsiek a döntőig meneteltek, ott egy lengyel csapattól szenvedtek vereséget.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!