Első nap a Székelyudvarhely Kupát rendezték a küzdelem versenyszámban, amelyre az ország több településéről érkeztek versenyzők, második nap pedig formagyakorlat (poomsae) országos bajnokságot. A kétnapos viadalon 20 csapat közel 300 versenyzője vett részt.
1. hely: Nyírő Richárd (serdülő korosztály, –53 kg-os súlycsoport), Manea Tamás (serdülő, –57 kg) és Emilian Cantea (kisifjúsági, –40 kg).
2. hely: Kánya Zalán (ifjúsági, –51 kg), Görbe Arnold (ifjúsági, +73 kg), Szávuj István (gyerek 1, –25 kg), Vrenceán Nóra (kisifjúsági, –37 kg), Szávuj Kincső (gyerek 1, –25 kg) és Demián Sára (serdülő, –47 kg).
3. hely: Tankó Anita (kisifjúsági, –30 kg), Dombi Denisz (kisifjúsági, –30 kg), Dénes Alexandra (kisifjúsági, –30 kg), Szakács Balázs (serdülő, –41 kg), Lévay Zselyke (gyerek 1, –25 kg), Demián Dóra (serdülő, –41 kg) és György Csongor (gyerek 2, –25 kg).
4. hely: Dombi Patrik (kisifjúsági, –35 kg), Iacob Róbert (kisifjúsági, –40 kg), Balázs Marcell (gyerek 2, –25 kg), Balázs Sámson (gyerek 2, –30 kg), Szakács Judit Eszter (serdülő, –41 kg) és Tőke Tamás (gyerek 1, –25 kg).
1. hely: Petroni Astrid (egyéni, ifjúság, B), Tamás Örs István / Fejér Magor / Kánya Zalán (ifjúsági csapat, B).
2. hely: Tamás Örs István (egyéni, ifjúság, B), Dombi Denisz (egyéni, kisifjúsági, C), Lévay Zselyke (gyerek, C), Zöld Dávid (egyéni, serdülő, C) és Petroni Astrid / Antal Szidónia / Tódor Gergely Ágnes (csapat, ifjúsági, B).
3. hely: Dombi Patrik (egyéni, kisifjúsági, B), Fejér Magor (egyéni, ifjúság, B), Vrenceán Nóra (egyéni, kisifjúsági, C), Szávuj István (egyéni, gyerek, C), Szávuj Kincső (egyéni, gyerek, C), Tőke Tamás (egyéni, gyerek, C), Antal Szidónia / Fejér Magor (páros, ifjúsági, B), Tamás Örs István / Tódor Gergely Ágnes (páros, ifjúsági, B) és Nyírő Richárd / Cantea Dániel / Manea Tamás (csapat, serdülő, B).
4. hely: Mihálcz Andrea (egyéni, serdülő, B).
5. hely: Szakács Judit Eszter (egyéni, serdülő, B), Tankó Anita (egyéni, kisifjúsági B) és Dénes Alexandra (egyéni, kisifjúsági, B).
A versenyzőket Dombi Gyula (3 Dan) és Dombi Beáta (1 Dan) edzők készítették fel és kísérték el a versenyre.
„Nagyon büszkék vagyunk az elért eredményekre. Több olyan sportolónk volt, akinek ez volt az első országos szintű megmérettetése, a versenyeket az Országos Taekwondo WT Szakszövetség rendezte. Sok esetben kevésen múlott a még jobb eredmény elérése. Levonjuk a következtetéseket, átbeszéljük a versenyeket és folytatjuk a felkészüléseket hisz, még ebben az évben részt szeretnénk venni, hazai, illetve nemzetközi versenyeken is. Szintfelmérésnek tökéletes volt ez a verseny. Tudjuk, hogy jelen pillanatban hol is állunk, mi az, amin javítanunk kell. Köszönjük a szülőknek a bizalmat és a támogatást” – nyilatkozta Dombi Gyula.
A Csíki Titánok csapata szeretettel várja azokat a gyerekeket, akik betöltötték az 5 évet, és kipróbálnák a tekvandót. „Az edzésekre járó sportolóink maguk választhatják ki a céljaikat: van aki az önvédelem elsajátításáért, van aki versenyezni, van aki energia levezetésként jön és van aki alakformálásért” – közölte a Csíki Titánok. Bővebb információk a 0755–777 655-ös telefonszámon kérhetők, illetve a csikititanok.ro weboldalon.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!