Hat együttes érdekelt az új bajnokságban: Székelyudvarhelyről a címvédő Floorbulls mellett az ezüstérmes Black 69, a harmadik helyezett Marosvásárhelyi Red Arrows, továbbá az előző szezonban is indult Sepsiszentgyörgyi Pro Sepsi, valamint két újonc, a Csíkszeredai FE és a Gyergyószentmiklósi Warriors FC.
A mezőny számára az alapszakaszban öt fordulót rendeznek, mindegyik játéknapon kétszer mérkőznek meg egymással a csapatok. Ezután következik a rájátszás, amely lényegében a hatodik, utolsó tornának számít, ahol eldől a végső győztes kiléte.
A pontvadászat a múlt hét végén rajtolt el a Maros megyei Jedden, a házigazda Red Arrows szervezésében. A tervezett hat mérkőzés helyett csak négyet játszottak le, ugyanis a Gyergyószentmiklósi Warriors FC nem jelent meg, így játék nélkül 5–0-ra elvesztette a két meccsét.
A nyitó játéknapon rögtön lebonyolították az első rangadót, a két székelyudvarhelyi alakulat párharcában a Black 69 visszavágott a Floorbullsnak.
Az első torna végén két csapat, a Marosvásárhelyi Red Arrows és a Csíkszeredai FE két győzelemmel rendelkezik, ellenben a Sepsiszentgyörgyi Pro Sepsi két vereséggel kezdett.
Idén már nem lesz újabb bajnoki forduló, mivel a következő tornát csak a jövő év elején, januárban tartják. A csapatok viszont még pályára lépnek ebben az évben, hiszen december 22-én Székelyudvarhely ad otthont a hagyományos Rákóczi-kupának.
Székelyudvarhelyi Floorbulls–Sepsiszentgyörgyi Pro Sepsi 7–4
Székelyudvarhelyi Black 69–Marosvásárhelyi Red Arrows 4–5
Sepsiszentgyörgyi Pro Sepsi–Csíkszeredai FE 2–10
Székelyudvarhelyi Black 69–Székelyudvarhelyi Floorbulls 10–5
Marosvásárhelyi Red Arrows–Gyergyószentmiklósi Warriors FC 5–0
Csíkszeredai FE–Gyergyószentmiklósi Warriors FC 5–0
A bajnokság állása:
1. Csíkszeredai FE 4 pont (15–2)
2. Red Arrows 4 (10–4)
3. Black 69 2 (14–10)
4. Floorbulls 2 (12–14)
5. Warriors FC 0 (0–10)
6. Pro Sepsi 0 (6–17)
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!