Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) elnöke, a Nemzeti Sport főszerkesztője közösségi oldalán azt írta, hogy „Javier Sotomayor, a magasugrás kubai világcsúcstartója (245 cm, 35. éve már!) volt annak az ünnepségnek a díszvendége, amelyen a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS Media 1924), mint a nagy világversenyeken, például a tavalyi, budapesti vizes vb-n, külön köszöntötte azokat a tudósítókat, akik a sportágnak legalább tíz világbajnokságán dolgoztak.
A számos országból érkező 63 kitüntetett között ott volt hat magyar kollégánk is. Havas Judit 14 világbajnokságon dolgozott, Csinta Samu és Szabó Gábor 12-12 vb-ről tudósított. Rajtuk kívül Zádor Pétert (11), Deák Horváth Pétert (10) és Szalay Pétert (10) díjazta a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség.
Csisztu Zsuzsa, az AIPS és a Magyar Sportújságírók Szövetsége alelnöke az esemény háziasszonya volt a vb-re berendezett olasz főhadiszálláson, a „Casa Italia”-ban, ahol az MSÚSZ elnökeként Gianni Merlo AIPS-elnök mellett jelen volt Fürjes Balázs, a vb szervezőbizottságának társelnöke, Novotny Zoltán, az MSÚSZ tiszteletbeli elnöke és Gusztáv Mravik alelnök, valamint Gyulai Marton és testvére, Miklós, akik nem csak a magyar és az európai atlétika vezetői, de édesapjuk, Gyulai István révén – akik az AIPS és a World Athletics elődje főtitkára is volt – a sportújságíró-családnak is teljes jogú tagjai.
Csinta Samu több mint 30 éve sportújságíró. A Székely Mikó Kollégium diákja középiskolásként magyar nyelv- és irodalomból tantárgyolimpiászokon remekelt, pályafutását az 1989-as fordulat után Csíkszeredában megjelent Új Sportnál kezdte, nem sokkal később pedig Budapestre költözött, ahol a Bálint György Újságírói Főiskolán szerzett diplomát. Az évek során – többek között – a Pesti Hírlap, az Esti Hírlap, a Sportissimo, a Magyar Hírlap, az Erdélyi Napló, a Krónika, a Háromszék, a Hargita Népe, a Csíki Hírlap és a Székelyhon közölte írásait, hallhattuk hangját több rádióban.
Nem akármilyen pálya, és nem akármilyen szint ez. Olvasóink és munkatársaink nevében is: nagy gratuláció Csinta Samunak!
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!