Hirdetés

Székelyföldi elnök követné Novák Edét a kerékpározóknál

Harcba száll a szakszövetség elnöki tisztségéért
Fotó: Veres Nándor

2021. február 26., 18:01

Novák Károly Eduárdot múlt év végén kinevezték sportminiszternek, a csíkszeredai sportember le kellett mondjon a Román Kerékpáros-szövetség (FRC) elnöki tisztségéről. Március 13-ára írták ki az új választásokat, az elnöki tisztségre hárman pályáznak, az egyik jelölt a székelyföldi Sebestyén Szabolcs.

2021. február 26., 18:01

A zetelaki születésű 29 éves Sebestyén Szabolcs 2009-ben kezdett versenyszerűen kerékpározni, tehetségének és kitartó munkájának köszönhetően román bajnok lett az országúti számokban, részt vett Európa- és világbajnokságokon, közben egyetemet végzett, 2016-től pedig menedzsere a csíkszeredai kerékpáros csapatnak, a Team Nováknak, később pedig a Novák Cycling Academy-nak, amelynek egyben egyik edzője is. 

Hirdetés

Sebestyén több projektet levezetett a fiatal kerékpárosoknak. Elmondta, hogy a versenyzőként, majd versenyszervezőként és menedzserként érkező visszajelzések késztették arra, hogy harcba szálljon az elnöki pozícióért. Választási programjának fő vezérfonala, mottója a profi kerékpárosport-program folytatása, amellyel előrelépést hozhatnának a sportágnak.

Folytatni szeretnénk a Novák Károly Eduárd által elkezdett munkát, azon az úton szeretnénk tovább menni, új ötletekkel gazdagítva”

– mondta el Sebestyén Szabolcs pénteken délután Csíkszeredában.

A csíksomlyói Jakab Antal Tanulmány Házban tartott sajtótájékoztatón Sebestyén bemutatta csapatát, amelyben az alelnöki tisztségre a temesvári Ovidiu Dănciuț és a brassói Viorel Grosu, az elnökségi posztokra pedig Mihai Popa, Daniel Sârdan és Kinda Géza pályáznak.

Balról jobbra: Ovidiu Dănciuț, Sebestyén Szabolcs és Corina Grosu •  Fotó: Veres Nándor Galéria

Balról jobbra: Ovidiu Dănciuț, Sebestyén Szabolcs és Corina Grosu
Fotó: Veres Nándor

A csíkszeredai sajtótájékoztatón jelen lévő temesvári Ovidiu Dănciuț elmondta, hogy klubjának 107 kerékpározó tagja van, és a vezetőség új tagjaként többek között a válogatottaknál alkalmazható pontozásos rendszert szeretné bevezetni. Viorel Grosu vezetőedzőként jelenleg Törökországban van a romániai válogatottakkal, őt felesége, Corina Grosu képviselte, akitől megtudtuk, hogy férje a válogatottak mellett a Zernyesti Torpedonál tevékenykedik, fiúk, Eduard Grosu pedig a jelenleg legjobban jegyzett romániai kerékpározó, tíz éve nyugat-európai kluboknak versenyez.

Újságírói kérdésekre válaszolva Sebestyén Szabolcs elmondta, hogy a romániai kerékpárosportban szeretnék megtartani az eddigi támogatókat, nagyobb hangsúlyt fektetve a gyermekekre.  Kapcsolatot szeretnének kialakítani az iskolákkal, annak érdekében, hogy minél több gyermek kezdjen el rendszeresen kerékpározni. A programban hangsúlyt kap a válogatottak felkészítése, az edzők továbbképzése, az edzőtáborok megszervezése.

Elhangzott, hogy a tervek szerint a közeljövőben három velodrom épülne Romániában, ezek közül az egyik Székelyföldön létesülne – magyarországi támogatással.

A székelyföldi jelölt fontosnak tartotta, hogy jó kapcsolat alakuljon ki az elnökség és a klubok között, ugyanakkor azt, hogy a szövetség tevékenysége mindenki számára átlátható legyen.

A Román Kerékpáros-szövetségnél március 13-án tartják a választásokat, helyszín Nagyszeben. Jelen állás szerint hárman indulnak az elnöki posztért: Sebestyén mellett Alex Ciocan és Traian Goga, aki a jelenlegi főtitkár. Összesen 74-en rendelkeznek szavazati joggal, az elnöki poszt elnyeréséhez az első körben fele plusz egy voksra lesz szükség.

1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

Bődületes kapásgóllal győzött és őrzi idei hibátlan hazai mérlegét az FK Csíkszereda (videóval)

A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.

Székelyhon

Május eleji robbantások a parajdi sóbánya felszínén: a Salrom tisztázta a történteket

„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.

`
Krónika

„Nézzen a szemembe!” Felcsaptak az indulatok az Országgyűlésben a külhoni magyarok szavazata kapcsán

A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.

Krónika

Az RMDSZ elnöke elmondta, kit támogatnak az erdélyi magyarok a magyarországi választáson

Az erdélyi magyarok elsöprő többsége Orbán Viktort és a kormánypártokat támogatja – jelentette ki Kelemen Hunor az áprilisi országgyűlési választások kapcsán.

Főtér

Így vált a reálpolitikus Mihály vajda a modern román nemzet legfőbb szimbólumává

A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.

Ez is érdekelheti

A továbbjutásért játszik a Ferencváros az Európa Ligában – csütörtökön a tévében

Az idegenbeli 2–1-es vereség után hazai pályán harcolhatja ki a továbbjutást a Ferencváros a bolgár Ludogorec ellen a labdarúgó Európa Liga rájátszásában. A többi nemzetközi párharc mellett tenisz, sznúker, kézilabda és golf teszi teljessé a kínálatot.

Teljes lesz a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője – szerdán a tévében

Szerdán az utolsó négy mérkőzést rendezik a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásában. A Veszprém a Dinamót fogadja a férfi kézilabda BL-ben, lesz még sznúker, röplabda és tenisz is.

Megdőlt Szabó Gabriella 28 éves fedett pályás európai csúcsa

Az észak-franciaországi Liévinben rendezett atlétikaversenyen megdőlt Szabó Gabriella 28 évig fennálló rekordja. A 2000 méteres síkfutás fedett pályás európai csúcsát Salomé Afonso javította meg.

Amikor minden pont aranyat ér – Helyzetbe hozunk!

Megnyerte a kiesési rangadót az FK Csíkszereda, forrósodik a harc a rájátszásért a 2. Ligában, drámai végjátékok jégkorongban és a téli olimpia tanulságai – ezekről beszélgetünk a Helyzetbe hozunk! 31. részében.

Öt éremmel tértek haza az aradi országos döntőről a csíki dzsúdósok

Remekeltek az U18-as országos cselgáncsbajnokság aradi döntőjében a székelyföldi dzsúdósok: az erős mezőnyben ötször álltak dobogóra, mérlegük egy arany-, két ezüst- és két bronzérem.

Az éllovas a pályán a 2. Ligában, visszavágók a foci BL-ben – a keddi sportműsor

A Vajdahunyad meccsével zárul a labdarúgó másodosztály alapszakaszának első tavaszi fordulója. A nyolcaddöntőbe jutás a tét a Bajnokok Ligájában.

Maga mögé utasította az összes Steaua-játékost, kupagyőztes lett a székelyudvarhelyi asztaliteniszező

Magabiztos játékkal nyerte meg az összes mérkőzését az U15-ös korosztály számára kiírt asztaliteniszezők Román Kupáján Toró Dávid. A nagyobbaknál is az élbolyban zárt.

Ennél jobban nem is sikerülhetett volna a Góbék szezonkezdete

Kimagasló teljesítménnyel kezdték az új szezont a Góbék Teqball Team sportolói, két tornán hat aranyérmet szereztek. A kanadai és a székelyudvarhelyi verseny után Ilyés Szabolcs klubvezetőt az eddigi tapasztalatokról és a következő kihívásokról kérdeztük.

Képernyőn az FK Csíkszereda hazai bajnokija – a hétfői sportműsor

Fontos hazai bajnoki vár Ilyés Róbert legénységére a Szuperliga 28. fordulójában, míg a magyar élvonalban MTK–Ferencváros örökrangadót rendeznek. A kínálatban szerepel még tenisz, sznúker és a kézilabda Magyar Kupa elődöntőjének sorsolása is.

Mindhárom trófeát itthon tartották a Góbék Teqball Team sportolói

Újabb kiváló teljesítménnyel rukkoltak elő hazai közönség előtt a Góbék Teqball Team sportolói, akik mind a három trófeát elhódították a Székelyudvarhelyen rendezett hétvégi nemzetközi tornán.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!