Jól kezdte az évet Vidámi István, aki az online challange típusú versenyen Romániában és Magyarországon is első helyen végzett. A csíki bridzsklub marosvásárhelyi versenyzőjének ez rendkívüli mentális erőpróbát jelentett: de 9 nap alatt 324 partit lejátszva, erőfeszítéseit tripla siker koronázta.
A két ország challenge bridzsviadalainak történetében ő az első versenyző, akinek ugyanazon a héten mindkét versenyen sikerült első helyen végeznie. Nehezen megismételhető teljesítmény.
A 93. Hungarian Challenge Kupán 75 résztvevő indult. Vidámi útja a döntőig a csoportkörtől kezdődően:
Talyigás Péterrel 44–36, Macskássy Gáborral 2–6. A negyeddöntőben Vass Kata ellen 31–23. Vidámi az elődöntőben Dan Viorel Popescut győzte le (16–0), majd a döntőben a budapesti Hajnal Dániel ellen nyert 75–54-re (51–14, 24–40).
A Romanian Challenge online-bajnokságon 241 versenyző indult. Vidámi útja a győzelemig a csoportkörtől kezdődően: Bánhegyi Barnabás ellen 2–5, Claudiu Dimával 29–18, Neagu Bogdánnal 26–13. A legjobb 32 közé jutásért Constantin Șerban ellen 61–42, a 16 közé jutásért Jacqueline Pavel ellen 50–7, a nyolcaddöntőben Cornel Teodorescuval 23–14, a negyedöntőben Ion Popa ellen 26–21. Az elődöntőben Vidámi Dragoș Leuciucot 94–31-re (36–18, 58–13), a döntőben pedig a svájci-román Constantin Stăncescut 78–60-ra (42–47 és 36–13) győzte le.
Vidámi István alanyi jogon megnyerte a Challenge Szuperkupát is, amelyen a két ország, Magyarország és Románia győztese küzd meg egymással hetente.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!